Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Z inicjatywy prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, powstała Rada Gospodarcza, której celem jest zacieśnienie współpracy miasta z biznesem.

Pierwsze posiedzenie Rady Gospodarczej odbyło się w ubiegły czwartek. Oprócz władz miasta uczestniczyło w nim ponad 60 przedstawicieli największych firm z Rzeszowa i okolic. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

- Naszym głównym celem będzie współpraca samorządu miasta z biznesem. Chcielibyśmy połączyć nasze siły, aby promować Rzeszów, pokazywać to co mamy najlepsze i zachęcać biznes, aby to właśnie w Rzeszowie lokowali swoje inwestycje. Chcemy  również przedstawiać światu to, co Państwo już produkujecie i czym możecie się pochwalić. Już dzisiaj w radzie jest ponad 80 firm reprezentujących wiele branż. Myślę, że jest to pierwszy krok do stworzenia nowej jakości naszej współpracy - mówił podczas czwartkowego spotkania prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Wsparcia merytorycznego radzie zgodzili się udzielać prof. Tadeusz Pomianek, prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz Marek Darecki, prezes Doliny Lotniczej, którzy są także Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszowa.

- Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Już teraz powinniśmy stworzyć strategię rozwoju, która pokaże jak działać w czasach jakie nas czekają. Na pewno musimy skoncentrować się na edukacji. Musimy wykształcić młodzież, nie tylko w konkretnych zawodach, ale taką, która będzie kreatywnie myśleć i na bieżąco analizować. Należałoby również wykorzystać olbrzymi potencjał jaki ma nasza polonia. To przecież kilkadziesiąt milionów rodaków rozsianych po całym świecie, których należałoby zachęcić do inwestycji w Polsce i Rzeszowie. Jeżeli Ukraina wyjdzie obronną ręka z wojny, w co bardzo wierzę, to dla nas również olbrzymie pole do współpracy – mówił podczas inauguracyjnego wystąpienia prof. Tadeusz Pomianek
Reklama
Z kolei Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa zwróciła się do przedstawicieli firm z podziękowaniami. – Dziękuję za olbrzymie wsparcie jaki udzieliliście uchodźcom i mieszkańcom Ukrainy. Bez tego wsparcia nasza pomoc byłaby niewystarczająca. Dziękuje wszystkim wolontariuszom, których pomoc była bezcenna. Kilka dni temu zwróciła się do mnie przedstawicielka firmy Borg Warner. Firma widząc jak duże było poświecenie wolontariuszy, zaproponowała zafundowanie biletów do teatru dla wolontariuszy, aby moli trochę odpocząć i rozerwać się – mówiła Stachowska.

W skład Kolegium Rady Gospodarczej weszli: Marek Darecki, Tadeusz Pomianek, Jan Kalisz (Fibrain) – przewodniczący Rady, Marek Ryczko (Borg Warner), Dawid Cycoń (ML System), Agata Blok (Vissavi), Marta Półtorak (Marma Polskie Filie) oraz Janusz Błażej (ZETO Rzeszów).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rzeszów

Centrum Minecraft w Rzeszowie już działa

RZESZÓW. W czwartek odbyła się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft  w Rzeszowie. Miejsce, w którym popularna gra jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci, powstało w budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Można już głosować

RZESZÓW. Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Głosowanie potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

W niedzielę spiszesz się na rzeszowskim Rynku. Będą również koncerty i atrakcje

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę (12 września) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Piknik Spisowy, podczas którego będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym.

Reklama