Rzeszów - Niedziela, 21.09.2025
Reklama

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

Dodano: 25.04.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Z inicjatywy prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, powstała Rada Gospodarcza, której celem jest zacieśnienie współpracy miasta z biznesem.

Pierwsze posiedzenie Rady Gospodarczej odbyło się w ubiegły czwartek. Oprócz władz miasta uczestniczyło w nim ponad 60 przedstawicieli największych firm z Rzeszowa i okolic. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

- Naszym głównym celem będzie współpraca samorządu miasta z biznesem. Chcielibyśmy połączyć nasze siły, aby promować Rzeszów, pokazywać to co mamy najlepsze i zachęcać biznes, aby to właśnie w Rzeszowie lokowali swoje inwestycje. Chcemy  również przedstawiać światu to, co Państwo już produkujecie i czym możecie się pochwalić. Już dzisiaj w radzie jest ponad 80 firm reprezentujących wiele branż. Myślę, że jest to pierwszy krok do stworzenia nowej jakości naszej współpracy - mówił podczas czwartkowego spotkania prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Wsparcia merytorycznego radzie zgodzili się udzielać prof. Tadeusz Pomianek, prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz Marek Darecki, prezes Doliny Lotniczej, którzy są także Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszowa.

- Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Już teraz powinniśmy stworzyć strategię rozwoju, która pokaże jak działać w czasach jakie nas czekają. Na pewno musimy skoncentrować się na edukacji. Musimy wykształcić młodzież, nie tylko w konkretnych zawodach, ale taką, która będzie kreatywnie myśleć i na bieżąco analizować. Należałoby również wykorzystać olbrzymi potencjał jaki ma nasza polonia. To przecież kilkadziesiąt milionów rodaków rozsianych po całym świecie, których należałoby zachęcić do inwestycji w Polsce i Rzeszowie. Jeżeli Ukraina wyjdzie obronną ręka z wojny, w co bardzo wierzę, to dla nas również olbrzymie pole do współpracy – mówił podczas inauguracyjnego wystąpienia prof. Tadeusz Pomianek
Reklama
Z kolei Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa zwróciła się do przedstawicieli firm z podziękowaniami. – Dziękuję za olbrzymie wsparcie jaki udzieliliście uchodźcom i mieszkańcom Ukrainy. Bez tego wsparcia nasza pomoc byłaby niewystarczająca. Dziękuje wszystkim wolontariuszom, których pomoc była bezcenna. Kilka dni temu zwróciła się do mnie przedstawicielka firmy Borg Warner. Firma widząc jak duże było poświecenie wolontariuszy, zaproponowała zafundowanie biletów do teatru dla wolontariuszy, aby moli trochę odpocząć i rozerwać się – mówiła Stachowska.

W skład Kolegium Rady Gospodarczej weszli: Marek Darecki, Tadeusz Pomianek, Jan Kalisz (Fibrain) – przewodniczący Rady, Marek Ryczko (Borg Warner), Dawid Cycoń (ML System), Agata Blok (Vissavi), Marta Półtorak (Marma Polskie Filie) oraz Janusz Błażej (ZETO Rzeszów).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prawoskręt na ul. Słowackiego po raz... trzeci

RZESZÓW. To już trzecie podejście władz miasta do przetargu na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w kierunku ul. Szopena. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Rzeszów

Kamienica przy al. Piłsudskiego w posiadaniu dewelopera

RZESZÓW. 30 czerwca br. ukazało się oficjalne zarządzenie, w którym ustala się, że budynek przy ul. Piłsudskiego 5 zostanie użyczony na czas nieoznaczony na rzecz Developres Sp. z o.o.

Rzeszów

Poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Rzeszów

Modernizacja ul. Lisa Kuli. Miasto wybrało wykonawcę

RZESZÓW. Nieco ponad 1 mln zł będzie kosztował remont ul. Lisa Kuli. Prace potrwają do końca wakacji.  

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Rzeszów

Rzeszowski oddział ZUS organizuje dyżur dot. emerytur

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki. Tym razem dot. emerytur.

Rzeszów

Elektrycznym pociągiem z Rzeszowa do Warszawy i Lublina

Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina. 

Reklama