Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Rzeszowscy policjanci kontrolowali samochody, które emitują za dużo spalin

Dodano: 12.06.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 70 pojazdów skontrolowali rzeszowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego w ramach działań pn. „Cichy i czysty Rzeszów”.

Wczorajsze działania policjantów miały na celu wyeliminowanie z ruchu pojazdów niespełniających norm dotyczących emisji spalin i zadymienia, a także pojazdów generujących nadmierny hałas.

Funkcjonariusze przy pomocy dymomierzy, czyli urządzeń służących do pomiaru zadymienia spalin, sprawdzali czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności.

Weryfikowali także stan techniczny samochodów.

Podczas środowej akcji, policjanci skontrolowali 74 pojazdów. Tyko jeden z nich nie został dopuszczony do dalszej jazdy z uwagi na nadmierną emisję spalin.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa odsłona Rzeszowskich Piwnic dopiero w przyszłym roku

RZESZÓW. Kilka miesięcy dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Rzeszowa i turyści, aby zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w nowej, interaktywnej odsłonie. Pandemia opóźniła zakończenie inwestycji.

Rzeszów

Dziś protest taksówkarzy w Rzeszowie. Kilkadziesiąt samochodów przejedzie ulicami miasta

RZESZÓW. Przejazd kolumny taksówek rozpocznie się o godz. 17:00.

Rzeszów

Kierowca audi pędził ul. Krakowską ponad 140 km/h

RZESZÓW. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę audi, który pędził ul. Krakowską z prędkością 142 km/h. 40-latka ukarano mandatem i 10 punktami karnymi. Stracił również prawo jazdy.

Rzeszów

Szpital tymczasowy w Rzeszowie już wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

RZESZÓW. Placówka powstaje przy szpitalu MSWiA w Rzeszowie i będzie w stanie przyjąć docelowo 160 pacjentów z Covid-19.

Rzeszów

Trwa rozbudowa budynku głównego Uniwersytetu Rzeszowskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W ramach inwestycji powstanie, m.in. nowa kondygnacja i sala senatu. Roboty idą zgodnie z planem.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek szpitala przy ul. Szopena

RZESZÓW. W pawilonie mieści się Klinika Hematologii i Klinika Nefrologii ze Stacją Dializ. Wartość inwestycji to 55 mln zł.

Rzeszów

Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało działkę pod Sąd Okręgowy. Miasto przejmie Zamek

RZESZÓW. Podpisano akt notarialny w sprawie przekazania działki pod budowę budynku Sądu Okręgowego. Miasto przejmie w zamian Zamek Lubomirskich na cele kultury.

Rzeszów

W "Dworzysku" powstanie nowoczesny terminal DB Schenker

RZESZÓW. Na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” powstanie nowoczesny terminal przeładunkowy firmy DB Schenker o powierzchni 6000 mkw. Wartość inwestycji to ok 50 mln zł.

Reklama