Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

Dodano: 23.08.2021 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

W piątek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie odebrali dwa nowe radiowozy. To tzw. Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego (APRG) zakupione przez Komendę Główną Policji. Podkarpacka Policja otrzymał łącznie cztery takie pojazdy. Pozostałe dwa trafiły do komend miejskich w Krośnie i Tarnobrzegu.

Nowe radiowozy to Volkswageny Craftery z silnikiem 2.0 TDI biturbo, o mocy 177 KM. Wyposażone są w sprzęt niezbędny do pracy przy wypadkach drogowych czy kolizjach, w tym m. in. w komputer, drukarkę, agregat prądotwórczy, maszt świetlny, znak wyświetlacz „UWAGA WYPADEK”, zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny.
Reklama
Koszt jednego takiego radiowozu to około 460 tys. złotych. Zakup pojazdów został dofinansowany przez UE ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 - przedsięwzięcie „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Nowe radiozowy wykorzystywać będą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rzeszowskiej komendy z grupy Obsługi Zdarzeń Drogowych.

fot. KMP Rzeszów
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Reklama