Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci odnotowują oszustwa związane z usługą Blik

Dodano: 11.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W ostatnim czasie rzeszowscy policjanci odnotowali kilka oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów Blik. Przestępcy włamują się na konta osobiste na portalu społecznościowym, następnie podszywając się za użytkownika proszą znajomych o pożyczenie pieniędzy i przesłanie kodu do płatności usługą Blik.

Od początku czerwca policjanci zostali zawiadomieni o kilku oszustwach. Sprawcy po przełamaniu zabezpieczeń kont, znajdujących się na portalu społecznościowym, podszywali się pod znajomych użytkowników i pod pretekstem pożyczenia pieniędzy, wyłudzali kody Blik. Następnie korzystając z przekazanych kodów pobierali pieniądze z kont ich właścicieli.
Reklama
Od końca maja policjanci zostali zawiadomieni o 5 takich oszustwach. W ich wyniku poszkodowani ponieśli straty w wysokości od 500 do ponad 2 tys. złotych.

Policjanci przyjęli również 4 zawiadomienia od właścicieli kont internetowych o przełamaniu ich zabezpieczeń i przejęciu kont. Konsekwencją przejęcia naszego konta mogą być kolejne próby wyłudzenia kodów Blik i straty pieniędzy.

Funkcjonariusze apelują do posiadaczy kont internetowych o weryfikowanie otrzymywanych wiadomości zawierających prośbę o udostępnię kodu i przed dokonaniem transakcji należy upewnić się, czy jej nadawcą rzeczywiście jest nasz znajomy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Regionalne produkty prosto od producentów. W sobotę Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 100 wystawców z Podkarpacia wystawi swoje produkty podczas najbliższego Podkarpackiego Bazarku, który odbędzie się w sobotę, 20 września w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowska Plaza obchodzi 20-lecie. Z okazji urodzin przygotowano moc atrakcji

RZESZÓW. 20 września 2025 r. Centrum Handlowe Plaza Rzeszów obchodzi swoje 20. urodziny. Z tej okazji porzygotowano liczne atrakcje dla klientów, w tym wyste[y artystyczne i konkursy.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności [PROGRAM]

RZESZÓW. Już po raz dziewiętnasty stolica Podkarpacia przyłącza się do akcji Europejskiego Tygodnia Mobilności, czyli kampanii dotyczącej zrównoważonej mobilności.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Kamieniu. 5 osób trafiło do szpitala

RZESZÓW. Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w Kamieniu. 5 osób trafiło do szpitala.

Rzeszów

W sobotę ulicami Rzeszowa przejdzie Marsz Równości. Wystąpią utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 13 września, ulicami Rzeszowa przejdzie „Marsz Równości ". Fragmenty niektórych ulic zostaną całkowicie zamknięte. Przemarsz zabezpieczać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji.

Rzeszów

Na osiedlu Mieszka I powstaje strefa relaksu. Posadzą ponad 3 tys. roślin

RZESZÓW. Już wkrótce mieszkańcy osiedla Mieszka I zyskają nowe miejsce do wypoczynku. Trwa budowa strefa relaksu. Zadanie realizowane jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Rekordowy sierpień na lotnisku w Jasionce. Ponad 155 tys. pasażerów

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zakończył kolejny miesiąc z rekordem. W sierpniu obsłużono ponad 155 tysięcy pasażerów. To wzrost o ponad 12 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Od początku...

Reklama