Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci odnotowują oszustwa związane z usługą Blik

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W ostatnim czasie rzeszowscy policjanci odnotowali kilka oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów Blik. Przestępcy włamują się na konta osobiste na portalu społecznościowym, następnie podszywając się za użytkownika proszą znajomych o pożyczenie pieniędzy i przesłanie kodu do płatności usługą Blik.

Od początku czerwca policjanci zostali zawiadomieni o kilku oszustwach. Sprawcy po przełamaniu zabezpieczeń kont, znajdujących się na portalu społecznościowym, podszywali się pod znajomych użytkowników i pod pretekstem pożyczenia pieniędzy, wyłudzali kody Blik. Następnie korzystając z przekazanych kodów pobierali pieniądze z kont ich właścicieli.
Reklama
Od końca maja policjanci zostali zawiadomieni o 5 takich oszustwach. W ich wyniku poszkodowani ponieśli straty w wysokości od 500 do ponad 2 tys. złotych.

Policjanci przyjęli również 4 zawiadomienia od właścicieli kont internetowych o przełamaniu ich zabezpieczeń i przejęciu kont. Konsekwencją przejęcia naszego konta mogą być kolejne próby wyłudzenia kodów Blik i straty pieniędzy.

Funkcjonariusze apelują do posiadaczy kont internetowych o weryfikowanie otrzymywanych wiadomości zawierających prośbę o udostępnię kodu i przed dokonaniem transakcji należy upewnić się, czy jej nadawcą rzeczywiście jest nasz znajomy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Amerykańscy wolontariusze przyjechali do Rzeszowa

RZESZÓW. Już 15 lipca 2019 roku w Rzeszowie wystartuje XXIX Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. 

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Medyni Głogowskiej. Nie żyje 54-latek

MEDYNIA GŁOGOWSKA. Do szpitala trafiła cztery osoby jadące peugeotem.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej pracują nad bezzałogowymi samolotami

RZESZÓW. Prace prowadzone są na zlecenie Europejskiej Agencji Obrony.

Rzeszów

Okradała dom, w którym pracowała jako opiekunka. Wpadła przez kamerę

GŁOGÓW MŁP. Od kiedy rozpoczęła pracę, z domu zginęło ponad 30 tys. złotych.

Rzeszów

Przy ul. Kwiatkowskiego powstają Tarasy Nad Zalewem. Deweloper wykupił teren z warunkami zabudowy

RZESZÓW. Deweloper wykupił teren wraz z pozwoleniem na budowę od mieleckiej firmy.

Rzeszów

Ceny za wodę i ścieki wzrosną? Ratusz bije na alarm, PGE uspokaja

RZESZÓW. Szykuje się podwyżka cen energii elektrycznej w Rzeszowie za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Lubelskiej. Życie stracił 73-latek

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21, w Rzeszowie na ul. Lubelskiej.

Reklama