Rzeszów - Środa, 21.01.2026
Reklama

Rzeszowscy policjanci otrzymali nowe radiowozy

Dodano: 19.01.2026 r. / Redakcja

Nowe pojazdy dla rzeszowskiej Policji / fot. KMP w Rzeszowie
Nowe pojazdy dla rzeszowskiej Policji / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Trzy Toyoty Corolle Cross typu SUV zasiliły tabor rzeszowskiej Policji. Pojazdy wyróżniają się na tle pozostałych nowym oznakowaniem. Już w tym tygodniu wyjadą na drogi Rzeszowa i powiatu.

Radiowozy wyposażone są w nowoczesne rozwiązania oraz zaawansowane systemy wspomagające pracę policjantów, co pozwoli na sprawniejszą i skuteczniejszą reakcję w sytuacjach zagrożenia. - Dzięki temu policjanci będą mogli jeszcze efektywniej reagować na niebezpieczne zachowania oraz przeciwdziałać wykroczeniom i przestępstwom, w tym zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym – informuje KMP w Rzeszowie.

Nowoczesne pojazdy posiadają bardzo dobre parametry techniczne. Wyposażone są w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom bezpieczeństwo takich jak m.in. kontrola trakcji, system ABS, poduszki bezpieczeństwa.

Pieniądze na zakup nowych radiowozów pochodzą ze środków budżetowym oraz z Programu modernizacji Policji.

Reklama

Nowe radiowozy dla podkarpackiej Policji

Nowe radiowozy dla rzeszowskich policjantów to tylko część nowoczesnych pojazdów jakie zasiliły tabor podkarpackiej Policji. Na Podkarpacie trafiło łącznie 28 nowych samochodów. Oprócz wspomnianych wcześniej aut marki Toyota Corolla Cross (łącznie 10 pojazdów), są to również Opel Combo (10 pojazdów) oraz Toyota RAV4 (6 pojazdów).

Koszt zakupu wszystkich samochodów wyniósł blisko 6,3 mln zł. Będą wykorzystywane w codziennej służbie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz prewencji w komendach miejskich i powiatowych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Cieplińskiego. Potrącono pieszego

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają do nawet do godz. 12.

Rzeszów

Nowy system wywozu odpadów zaakceptowany. Było kilka pomysłów na poprawki

RZESZÓW. Pomimo burzliwej dyskusji, radni zaakceptowali proponowane zmiany.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ogłasza konkurs. Chodzi o projekt rewitalizacji jednego z wydziałów

RZESZÓW. Termin składania prac konkursowych upływa 15 marca 2019 r.

Rzeszów

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów zagrają z takimi klubami jak: Atletico Madryt, Juventus Turyn oraz AC Milan

RZESZÓW. Stal Rzeszów została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

Rzeszów

W rzeszowskim szpitalu MSWiA mają nowy sprzęt medyczny. Rozbudowa placówki wciąż trwa

RZESZÓW. Do użytku pacjentów oddano m.in. nowe karetki pogotowia, nowoczesny aparat USG oraz 8 kardiomonitorów.

Rzeszów

Policja z Rzeszowa poszukuje mężczyzny, który ukradł portfel

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w dniu 30 listopada 2018 roku o godz. 11.45 w Rzeszowie.

Reklama