Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci skontrolowali ponad 1000 kierujących

Dodano: 28.04.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili akcję pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 1000 kierujących. Pięciu z nich zatrzymano prawo jazdy.

Celem dzisiejszych kontroli było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Policjanci prowadzili działania na terenie całego powiatu rzeszowskiego. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 1074 kierowców, 5 spośród nich wsiadło za kierownicą po spożyciu alkoholu. 4 kierowców popełniło wykroczenie tzn. że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy i skierują wnioski o ukaranie do sądu

Jeden kierowca – 53-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego – miał ponad 1,2 promila. Został zatrzymano do kontroli około godz. 6.45 w Zgłobniu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. 53-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Burzą starą halę sportową przy I LO w Rzeszowie. W jej miejsce powstanie nowa

RZESZÓW. Prace przy wyburzeniu potrwają do końca czerwca.

Rzeszów

Docieplą przedszkola i szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację sześciu budynków przedszkoli i szkół w Rzeszowie. Poza ociepleniem ścian zaplanowano tu także inne roboty budowlane.

Rzeszów

Nowe autobusy MKS Rzeszów

​RZESZÓW. Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zakupił 3 nowe, ekologiczne i niskopodłogowe autobusy od firmy Busimport.

Rzeszów

W poniedziałek zostanie uruchomiony punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Stałym miejscem kontroli będzie parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zaprasza na sadzenie drzew i piknik w Parku Papieskim

RZESZÓW. Będzie to pierwszy z trzech pikników organizowanych pod egidą prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się nasadzanie dużych drzew

RZESZÓW. W tym roku w stolicy Podkarpacia przybędzie ponad 1300 nowych drzew. 

Rzeszów

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy w nowej lokalizacji

RZESZÓW. Od 4 czerwca przy ulicy Grottgera 22 zacznie działać nowy punkt pomocy obywatelom Ukrainy. Urząd Miasta Rzeszowa przeniesie go tutaj z dworca PKP, który wraz z otoczeniem jest aktualnie modernizowany.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 13, 17, 34, 35 oraz 52.

Reklama