Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Rzeszowscy radni już niebawem dostaną tablety. Najpierw jednak przejdą szkolenie

Dodano: 17.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 36 tys. zł - taką kwotę wydał ratusz na tablety dla radnych miasta. Znajdą się na nich m.in. informacje o zbliżających się sesjach, a także dokumenty, które dotychczas były dostarczane „do rąk własnych”. Jest szansa, że urządzenia zostaną oddane do użytku już przy następnej sesji Rady Miasta.

„Tablety zostały już zakupione. W tej chwili trwa testowanie oprogramowania. W najbliższym czasie zostaną one wręczone radnym” – informowała w październiku Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

„Najbliższy czas” od informacji o zakupie minął. Nie mniej jednak, przedłużająca się kwestia wręczenia radnym tabletów wynikała m.in. z wystosowanych uwag, których autorem był Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

„Dostałem projekt umowy, porozumienia, w której znajdują się zasady korzystania z tego sprzętu. Poprzednią wersje zakwestionowałem, wysuwając pewne uwagi, które w dużej części zostały naniesione. Teraz już nie mam zastrzeżeń” – tłumaczył przewodniczący.
Reklama
Tablet otrzyma każdy z 27 członków Rady Miasta. Zanim jednak radni zaczną z nich korzystać, niezbędne będzie szkolenie, które pozwoli im zaznajomić się z obsługą wbudowanego do nich systemu funkcjonowania: „Przede wszystkim musi być jakieś szkolenie jak tego używać” – dodaje Andrzej Dec.

Zakup urządzeń wiąże się w głównej mierze z oszczędnością papieru. Wiele pism, raportów na kilkadziesiąt stron i projektów uchwał dotychczas trafiało w formie fizycznej w ręce radnych. Taki stan rzeczy może zmienić się już od najbliższej sesji Rady Miasta, którą zaplanowano na 28 stycznia. Miasto za tablety zapłaciło ok. 36 tys. zł

„Wyobrażam sobie, że tam będzie cała komunikacja z radnymi: informacje o sesji, projektach uchwał, posiedzeniach komisji oraz dostęp do podstawowych aktów prawnych i archiwum. Myślę, że do najbliższej sesji tablety powinny zostać wręczone radnym” – mówi przewodniczący Dec.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczna choinka zniknęła z płyty Rynku. Trwa demontaż iluminacji

RZESZÓW. Iluminacje świąteczne powoli znikają z przestrzeni miejskiej.

Rzeszów

Podziemne przejście na Dworcu PKP otwarte. Póki co można nim dojść na dwa nowe perony

RZESZÓW.  Od wczoraj na stacji Rzeszów Główny podróżni korzystają z dwóch nowych peronów.

Rzeszów

Zmiany na jednej z linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Linia nr 22 od 20 lutego dojeżdżać będzie do przystanku Mrowla Otoka pętla. 

Rzeszów

25-latek, kierujący pojazdem, był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 18 w Wólce Niedźwiedzkiej.

Rzeszów

Uruchomiono „Child Alert”. Zaginął 10-letni Ibrahim

RZESZÓW, POLSKA. Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima, uprowadzonego prawdopodobnie przez ojca, obywatela Maroka.

Rzeszów

Nieudany debiut Zaniniego. Kolejna porażka Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów ulegli MKS-owi Będzin 2:3 w meczu 19. kolejki PlusLigi.

Reklama