Rzeszów - Piątek, 13.06.2025
Reklama

Rzeszowscy radni zaakceptowali linie MPK do Łańcuta. Szczegóły poznamy po sesji nadzwyczajnej

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rada Miasta Rzeszowa przyjęła projekt uchwały mówiący o utworzeniu nowej linii komunikacji miejskiej. Autobus do Łańcuta kursować będzie cztery razy dziennie. Szczegóły dotyczące przejazdów poznamy po sesji nadzwyczajnej w Łańcucie. Linia działać będzie od maja do lipca.

Rada Miasta Rzeszowa wyraziła zgodę na porozumienie międzygminne pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Miasto Łańcut w zakresie wykonania publicznego transportu, który miałby funkcjonować od 1 maja do 31 lipca br.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że autobusy będą miały numer 57 i kursować będą z Dworca Lokalnego w Rzeszowa do Łańcuta na przystanek Podzwierzyniec Śruby 42. Kursy z Łańcuta startować będą o godzinie 6.25, 10.02, 14.40 oraz 17.34. Z Dworca Lokalnego autobusy kursować będą o 5.35, 8.45, 13.40, 16.00.

„Porozumienie będzie podpisane prawdopodobnie w czwartek. W Łańcucie ma odbyć się sesja nadzwyczajna i pan prezydent Marek Ustrobiński będzie uczestniczył w rozmowach. Tam zostaną uzgodnione szczegóły” – informuje Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.
Reklama
Linia nr 57 obejmie następujące przystanki: Dworzec Lokalny, Rzeszów – Piłsudskiego U. Wojewódzki , Rzeszów – Plac Wolności, Rzeszów – Lwowska, Łańcut – Piłsudskiego, Łańcut – Cetnarskiego, Łańcut – Centrum Komunikacyjne, Łańcut – Sikorskiego Trześnik, Łańcut - Podzwierzyniec rampa, Łańcut – Podzwierzyniec Śruby.

„Jeden taki kurs będzie kosztował 182 zł. Ceny biletów pozostają takie jak w Rzeszowie” – dodaje Anna Kowalska. Szczegóły finansowania kursów znane będą po sesji nadzwyczajnej w Łańcucie. Nie ma również informacji na temat zwolnienia z opłat uczniów.

„Prowadzimy politykę nowoczesnego transportu. Przymierzamy się do zakupu 100 autobusów elektrycznych i dla tych autobusów musimy stworzyć front pracy. Tam gdzie dobra wola, tak jak w Łańcucie, będziemy chcieli współpracować” – stwierdził prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.

Rzeszów

Rusza budowa Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Dziś symbolicznie wbito łopatę pod budowę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Inwestycja o wartości ponad 90 mln zł ma być gotowa w połowie 2022 roku.

Rzeszów

29. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice, objazdy autobusów

RZESZÓW. W czwartek rusza MARMA 29. Rajd Rzeszowski. Zawody odbędą się na ulicach Rzeszowa i powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. 

Rzeszów

Kto wybuduje żłobek i przedszkole na os. Budziwój?

RZESZÓW. Władze miasta ogłosiły drugi przetarg na budowę żłobka i przedszkola na os. Budziwój. Poprzedni przetarg okazał się nieuważny ze względu na błędy formalne i za wysokie oferty wykonawców.

Rzeszów

Kolejne inwestycje na "Dworzysku". Powstaną nowe miejsca pracy

RZESZÓW. Firma „Efekt Plus”, lider na rynku europejskim w produkcji folii stretch, zamierza uruchomić nową linię technologiczną, a co za tym idzie - nowe miejsca pracy.

Rzeszów

We wtorek otwarcie pasieki na dachu Galerii Rzeszów

RZESZÓW. To pierwsza pasieka w rzeszowskim śródmieściu, a zarazem pierwsza pasieka na dachu w naszym mieście.

Rzeszów

98 załóg zgłoszonych do Marma 29. Rajdu Rzeszowskiego

98 załóg - 82 z Polski, 13 ze Słowacji oraz po jednej z Finlandii, Czech i Węgier - znalazło się na opublikowanych w środę listach zgłoszeń do MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego, inauguracyjnej...

Rzeszów

Rozpoczyna się remont ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystko wskazuje na to, że lada moment rozpocznie się remont, który wiąże się z wyłączeniem z użytku dwóch pasów ruchu.

Reklama