Rzeszów - Wtorek, 10.02.2026
Reklama

Rzeszowska elektrociepłownia gotowa na sezon grzewczy

Dodano: 20.10.2021 r.

fot. Biuro Prasowe PGE Energia Ciepła
fot. Biuro Prasowe PGE Energia Ciepła
RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.

W rzeszowskiej elektrociepłowni, należącej do PGE Energia Ciepła, dokonane już zostały coroczne prace remontowe i modernizacyjne. Jednym z kluczowych zadań był w tym sezonie remont turbiny gazowej i przekładni redukcyjnej oraz przegląd generatora na bloku gazowo-parowym. Odbyły się także prace remontowe przy Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii, która co roku podlega dwóm planowym postojom remontowym. Pierwszy miał miejsce na wiosnę, kolejny planowany jest na początku listopada br. Elektrociepłownia w trakcie remontów funkcjonowała bez zakłóceń.
Reklama
Jak podkreśla Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła, oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie, odpowiednie przygotowanie urządzeń produkcyjnych przed zimą daje gwarancję bezpiecznej i nieprzerwanej pracy elektrociepłowni podczas największych mrozów, a więc wtedy, gdy produkowane ciepło jest dla mieszkańców miasta kluczowym produktem.

Rzeszowska elektrociepłownia jest producentem ciepła i energii elektrycznej, zaspokajającym obecnie potrzeby cieplne ok. 65% mieszkańców Rzeszowa. Elektrociepłownia należy do najbardziej ekologicznych w kraju. Aktualnie paliwem wykorzystywanym w niej do produkcji ciepła i energii elektrycznej w 80% jest gaz ziemny, zaś 14% to energia odzyskiwana z przetwarzania odpadów komunalnych. Jedynie 6 proc. energii produkowanej jest z węgla kamiennego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Zaginiona to Dorota Majkut, mieszkanka Racławówki. Zaginęła dziś rano. 

Rzeszów

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca”

RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz przedstawił koncepcje jej poszerzenia. Koszt inwestycji to ok 30 mln zł.

Rzeszów

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy

RZESZÓW. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej nominowani do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021

Zespół badawczy z Politechniki Rzeszowskiej uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii "innowacyjne technologie i badania przyszłości".

Rzeszów

Policjanci eskortowali auto z rodząca kobietą do szpitala w Rzeszowie

RZESZÓW. Strzyżowscy policjanci we współpracy z rzeszowskimi funkcjonariuszami pilotowali samochód z rodzącą kobietą, ze Strzyżowa do szpitala w Rzeszowie.

Rzeszów

Kolejna innowacyjna firma na "Dworzysku"

RZESZÓW. Spółka I-BS.pl, zajmująca się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania – zainwestuje na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”. Wartość planowanej inwestycji to 1,8 mln zł.

Reklama