Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Rzeszowska fontanna wymaga pilnego remontu. Zamkną ją na kilka dni

Dodano: 30.07.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przez trzy dni rzeszowska fontanna multimedialna będzie nieczynna. Powodem jest konieczność przeprowadzenia pilnego remontu atrakcji.

„Awarii uległa część pompek wykorzystywanych przede wszystkim podczas pokazów specjalnych. Bez naprawy tych urządzeń oraz wymiany części okablowania nie ma mowy o pokazach” – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Remont fontanny rozpocznie się w środę, 31 lipca. Atrakcja zacznie ponownie działać w sobotę, 3 sierpnia.

Pokazy codzienne fontanny odbywają się o godz. 12:00 (dla dzieci), 17:00 (pokaz dzienny,21:00 (pokaz wieczorny do 15 września) oraz 20:00 (pokaz wieczorny od 16 września do 13 października).

W bieżącym sezonie pokazy fontanny multimedialnej zostały wzbogacone o premierowy program przygotowany z okazji jubileuszu 670-lecia miasta. Składa się on z dwóch 15-minutowych części. Pierwsza – zatytułowana "Rzeszowskie opowieści”, w wyjątkowy sposób pokazuje miasto, jego historię a także czasy współczesne oraz osoby z nim związane. Motywem przewodnim drugiej części pokazu jest przyroda.

Najbliższy pokaz specjalny nowego programu odbędzie się 10 sierpnia o godz. 21:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na stacji Rzeszów Główny testują windy i ruchome schody. Wielka inwestycja na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny idą szybciej niż zakładano.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 85-letnia piesza

RZESZÓW. Po godz. 6:00 w Kamieniu doszło do potrącenia 85-letniej kobiety. Piesza zginęła na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwoje mieszkańców Rzeszowa oszukanych metodą "na policjanta"

RZESZÓW. 80-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta – mieszkańcy Rzeszowa -  padli ofiarą oszustów. Policjanci apelują o rozwagę.

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na pandemię, obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały skromniejszy charakter.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona oświetlenie świąteczne Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę świątecznego oświetlenia w Rzeszowie.

Rzeszów

Czołowe zderzenie w gminie Trzebownisko. Nie żyje 51-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w Łące. W zderzeniu nissana z citroenem, poważnie ranna została kierująca nissanem. Niestety kobieta zmarła w szpitalu.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem. Pieszy potrącony przez dwa auta

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj w nocy w Nowym Borku. 40-letni pieszy został potrącony przez dwa samochody. Mężczyzna zginął na miejscu.

Reklama