Rzeszów - Piątek, 17.07.2026
Reklama

Rzeszowska pływalnia znów stanie się areną ogólnopolskich zmagań w skokach do wody

Dodano: 14.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Około 70 sportowców z całej Polski rywalizować będzie w II edycji Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody — jednym z najważniejszych cykli zawodów w tej dyscyplinie w kraju. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend na pływalni ROSIR przy ul. Matuszczaka.

Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody to ogólnopolska impreza, w której startują młodzi sportowcy na różnych etapach rozwoju — od najmłodszych adeptów (kategoria D) po doświadczonych juniorów (kategoria A), dla których występ w Rzeszowie stanowi ważny element przygotowań i weryfikacji formy.

Rywalizacja toczyć się będzie w konkurencjach skoków z trampoliny 1 m i 3 m oraz z wieży (5 m, 7,5 m lub 10 m — w zależności od kategorii wiekowej). Każdy uczestnik wykonuje od 5 do 10 skoków, w tym skoki obowiązkowe — o określonym stopniu trudności, sprawdzające technikę i poprawność wykonania, a także skoki dowolne — bardziej zaawansowane elementy, w których można zaprezentować indywidualne możliwości i poziom sportowy. O końcowym wyniku decyduje suma punktów przyznanych przez sędziów za wszystkie ewolucje.

Rywalizacja rozgrywana jest w formule finałowej — każdy uczestnik wykonuje jeden start, który bezpośrednio decyduje o jego miejscu w klasyfikacji końcowej.

Reklama

Impreza potrwa od 16 do 19 kwietnia 2026 r. W czwartek (16.04) zaplanowano oficjalny trening oraz konferencję techniczną. Pierwszy dzień rywalizacji przypada na piątek (17.04). W sobotę (18.04) odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy i drugi dzień startów. Finały oraz zakończenie wydarzenia zaplanowano na niedzielę (19.04).

Wstęp na pływalnię jest wolny. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Rzeszowa i regionu do kibicowania uczestnikom tej ogólnopolskiej rywalizacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rzece Przyrwa znaleziono zwłoki mężczyzny. To 47-letni mieszkaniec Rzeszowa

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono wczoraj w rzece Przyrwa w rejonie ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka.

Rzeszów

Budowa miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zakończona [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 1 marca 2024 mieszkańcy Rzeszowa i przejezdni będą mogli korzystać z miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Dziś odbyła się prezentacja inwestycji. Zachęcamy do obejrzenia nowych zdjęć, w tym po raz...

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się łatanie dziur po zimie

RZESZÓW. W związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi, w Rzeszowie rozpoczęła się już naprawa dróg po sezonie zimowym. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. 19 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie w semestrze letnim 2024. Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

"Trzeźwy poranek". Weekendowa akcja policji na terenie Rzeszowa i powiatu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ujawnili 13 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Rekordzista miał ponad 3 promile.

Rzeszów

Protest rolników. Utrudnienia w Rzeszowie i na drogach Podkarpacia

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek, 9 lutego odbędzie się wielki protest rolników w całym kraju organizowany przez NSZZ RI „Solidarność”. W związku z tym w stolicy Podkarpacia jak i na drogach całego...

Rzeszów

Latem znów polecimy z Jasionki prosto do Gdańska

RZESZÓW/JASIONKA. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku Polskie Linie Lotnicze LOT do letniej siatki połączeń dodały bezpośrednie połączenie z Jasionki do Gdańska.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej drogi na osiedlu Kotuli?

RZESZÓW. Jesienią ma być gotowa droga, która połączy ulice Wołyńską i Słoneczny Stok. Zadanie o wartości ponad 14,5 mln zł realizuje firma Strabag.

Reklama