Rzeszów - Niedziela, 26.04.2026
Reklama

Rzeszowska Straż Miejska rozpoczyna znakowanie rowerów

Dodano: 08.04.2026 r. / Redakcja

Znakowanie rowerów, fot. Straż Miejska w Rzeszowie
Znakowanie rowerów, fot. Straż Miejska w Rzeszowie

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Pierwsze znakowanie w 2026 roku odbędzie się w piątek, 10 kwietnia w godzinach 15:00–20:00 w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Kolejny termin zaplanowano na 17 kwietnia.

Usługa znakowania jest bezpłatna, a sam proces przebiega szybko i bezpiecznie. Polega on na naniesieniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego na ramę roweru, co znacząco zwiększa szanse na jego odzyskanie w przypadku kradzieży.

Przed znakowaniem, właściciel jednośladu powinien zadbać o przygotowanie ramy roweru, oczyszczając jej dolne części z kurzu, błota i innych zanieczyszczeń.

Straż Miejska zachęca do wcześniejszych zapisów oraz zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej jednostki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Reklama