Reklama

Aktualności / Rzeszów

Rzeszowski "Elektronik" zostanie rozbudowany

Dodano: 16.02.2024 r.

Rzeszowski "Elektronik" zostanie rozbudowany - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, to kolejna placówka oświatowa, która zostanie rozbudowana. W wyniku modernizacji, uczniowie szkoły będą mogli korzystać m.in. z nowych pracowni technicznych oraz językowych.

W stolicy Podkarpacia realizowane są obecnie dwie inwestycje związane z rozbudową szkół. Pierwsza z nich to budowa nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. Budynek jest już w stanie surowym zamkniętym. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie prac przy elewacji.

Druga to rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 i przedszkola na osiedlu Staromieście. Tam powstaje nowy budynek, w którym znajdą się m.in. hala sportowa,  sale dla przedszkolaków, szatnia, jadalnia, świetlica. Oba te zadania zostaną zakończone w tym roku. Ich łączna wartość to ponad 28,5 mln zł.

Kolejną inwestycją w Rzeszowie związaną z edukacją będzie rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej. Miasto poszukuje już wykonawcy zadania.
 
Zakres inwestycji obejmie w pierwszej kolejności rozbiórkę  istniejących warsztatów przylegających do szkolnego budynku i rozbiórka żelbetowego ogrodzenia, znajdującego się po stronie południowej działki. Kolejnym etapem będzie rozbudowa i przebudowa budynku szkoły. W nowej części szkoły powstanie m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących.

Inwestycja obejmie także przebudowę infrastruktury technicznej, budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, energii elektrycznej i zagospodarowanie terenu. Ponadto powstanie nowa część ogrodzenia, zamontowana zostanie także instalacja fotowoltaiczna o mocy minimum 39,6kW. Prace obejmą także termomodernizację budynku, wymianę części stolarki, malowanie obiektu oraz remont wejścia głównego.

Rozstrzygnięcie przetargu na realizację tej inwestycji ma nastąpić na przełomie zimy i wiosny tego roku. Na realizację prac wykonawca będzie miał 16 miesięcy od daty podpisania umowy.
 


 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend  - Aktualności Rzeszów

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach miasta i okolic. Doszło do czterech wypadków, w kt&oacut...

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka - Aktualności Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka

RZESZÓW. Arkadia - taką nazwę będzie miała nowa strefa wypoczynku i rekreacji na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Wybuduje ją firma D...

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin - Aktualności Rzeszów

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia na rzeszowskim osiedlu Miłocin odbędzie się Dzień Ziemi połączony z Dniem Otwartym Zespołu ...

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej  - Aktualności Rzeszów

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie znaleziono zwłoki kobiety. Policja ustala przyczyny jej śmierci....

Ponad 42 mln zł na kulturę w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Ponad 42 mln zł na kulturę w Rzeszowie

RZESZÓW. W tegorocznym budżecie Rzeszowa zarezerwowano ponad 42 mln zł na kulturę. Za te pieniądze miasto planuje zrealizować aż 1500...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: