Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Rzeszowski rajdowiec wystartuje w jednym z najtrudniejszych wyścigów zimowych na świecie

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

Adrian Rzeźnik / fot. Materiały prasowe
Adrian Rzeźnik / fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. 19-letni rzeszowianin Adrian Rzeźnik wraz z pilotem Kamilem Kozdroniem weźmie udział w Arctic Lapland Rally – jednym z najtrudniejszych rajdów zimowych na świecie. Zawody odbędą się w dniach 29–31 stycznia w fińskim Rovaniemi, położonym niemal na kole podbiegunowym.

Rajd liczy ponad 220 kilometrów odcinków specjalnych, prowadzonych po śniegu, wąskich leśnych drogach i częściowo po zmroku. Załogi startujące samochodami Rally2, wyposażonymi w opony z kolcami, osiągają tam bardzo wysokie prędkości.

Dla Adriana Rzeźnika będzie to pierwszy start Skodą Fabią RS Rally2 na luźnej nawierzchni oraz debiut w Finlandii. Zawodnik podkreśla, że udział w rajdzie to cenne doświadczenie i ważny etap przygotowań do sezonu.

- Start w Rally2, czyli kategorię wyżej niż zawsze – trudno o lepszy początek sezonu, wiec jestem bardzo podekscytowany. To mój pierwszy rajd Skodą Fabią RS Rally2 na luźnej nawierzchni, w tym przypadku po śniegu, a także mój pierwszy start w Finlandii, więc przed nami bardzo ciekawe doświadczenie. Kilometrów oesowych jest aż 220, więc Rajd Arktyczny spokojnie mógłby być jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Europy. Odcinki są dość długie, jeden ma aż 32 km - to prawdziwy challenge, ale z Kamilem i zespołem jesteśmy dobrej myśli. Będziemy ciężko pracować, aby przy współpracy z dobrym teamem odpowiednio się przygotować przed sezonem. Start takim autem już w styczniu to na pewno duży handicap - mówił Adrian Rzeźnik.

Reklama

- Ściganie w tym roku zaczynamy wyjątkowo wcześnie. Super, bo nie ma na co czekać i trzeba przepracować zimę. Na Barbórce Święty Mikołaj nie sprezentował nam rezultatu na miarę oczekiwań, więc teraz jedziemy po odwet na jego teren - aż do Rovaniemi w Finlandii. Stawka zapowiada się niezwykle mocno, a wśród zawodników zobaczymy takie nazwiska jak Grönholm, Hirvonen oraz… Rzeźnik - potomków kierowców, którzy przed laty odnosili sukcesy. Przed nami super przygoda, czapki już spakowane! - dodał Kamil Kozdroń.

Arctic Lapland Rally uchodzi za jedną z najbardziej wymagających imprez rajdowych w Europie i bywa wymieniany jako potencjalna runda mistrzostw międzynarodowych. Dla rzeszowskiej załogi będzie to sprawdzian umiejętności w ekstremalnych, zimowych warunkach.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Opłaty za parkowanie w mieście wzrosną od maja

RZESZÓW. Zatwierdono nowe opłaty oraz dwie nowe podstrefy.

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Reklama