Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Rzeszowski Rynek zmienia się w Świąteczne Miasteczko. Otwarcie tuż, tuż [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.12.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W sercu Rzeszowa trwa budowa Świątecznego Miasteczka. Uroczyste otwarcie połączone z włączeniem świątecznych iluminacji i choinki odbędzie się w najbliższy piątek, 5 grudnia.

Jak co roku, na kilka tygodni rzeszowski Rynek zamieni się w Świąteczne Miasteczko. Na płycie rynku staną drewniane zielone budki z rękodziełem, gastronomią oraz lokalnymi produktami. Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godz. 13:00 – 21:00 oraz w niedziele w godz. 11:00 – 21:00.

Wśród stałych atrakcji jakie będą dostępne przez cały okres funkcjonowania Miasteczka będą: koło młyńskie i karuzela, szopka bożonarodzeniowa, karuzela retro dla dzieci, HoHo Bar! oraz HoHo BISTRO - z gorącymi napojami i słodkościami, choinka i świąteczne dekoracje, domek Świętego Mikołaja (czynny w dniach 7-28 grudnia) oraz świąteczna ścianka do robienia sobie zdjęć.

Organizatorzy zaplanowali również sporo wydarzeń towarzyszących dla całych rodzin, w tym m.in. Paradę Św. Mikołaja i Mikołajki, świąteczne karaoke i Christmas Party z DJ’em, warsztaty, weekendy tematyczne, koncerty, pokazy, występy wokalne i taneczne na scenie oraz Bajkosfera w Domku Św. Mikołaja.

Reklama

Świąteczne Miasteczko wystartuje 5 grudnia i będzie funkcjonowało do 6 stycznia 2026 roku. Uroczyste otwarcie połączone będzie z włączeniem świątecznych iluminacji i gigantycznej choinki.

Poniżej zdjęcia z budowy Świątecznego Miasteczka, fot. ViC / RESinet.pl. Więcej znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Montaż nowych parkomatów w sierpniu

RZESZÓW. Już w sierpniu rozpocznie się montaż parkometrów na osiedlach, które zostały dodane do Strefy Płatnego Parkowania.

Rzeszów

Komisja ds. wycinki drzew w Rzeszowie?

RZESZÓW. O powołaniu nowej komisji mówił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. Pomysł znalazł zwolenników.

Rzeszów

Główny budynek UR zmieni oblicze

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie przebudowy budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Władze uczelni zapowiadają dobudowę kolejnej kondygnacji, przebudowę auli oraz nową salę senatu

Rzeszów

Wraca funkcja "ciepłego guzika" w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu.

Rzeszów

Ruchome schody i windy na stacji Rzeszów Główny jeszcze w wakacje

RZESZÓW. Postępują prace przy modernizacji dworca kolejowego w Rzeszowie.

Rzeszów

Ścieżka pieszo-rowerowa w parku na os. Kmity będzie oświetlona

RZESZÓW. Zanim ratusz przystąpi do stworzenia tzw. „strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity, zajmie się budową oświetlenia.

Rzeszów

Kolejne kontrole policyjne w autobusach MPK. Ujawniono 20 osób bez maseczek

RZESZÓW. Policjanci ponownie sprawdzali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów MPK. Skontrolowano niemal 840 pasażerów. 20 osób zostało pouczonych.

Rzeszów

Nowe szczegóły dotyczące wypadku na budowie przy ul. Bałtyckiej

RZESZÓW.  Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie dot. wypadku na terenie budowy, do którego doszło w dniu 3 lipca 2020 r. w Rzeszowie przy ul. Bałtyckiej.

Reklama