Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Rzeszowski Rynek zmienia się w Świąteczne Miasteczko. Otwarcie tuż, tuż [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.12.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W sercu Rzeszowa trwa budowa Świątecznego Miasteczka. Uroczyste otwarcie połączone z włączeniem świątecznych iluminacji i choinki odbędzie się w najbliższy piątek, 5 grudnia.

Jak co roku, na kilka tygodni rzeszowski Rynek zamieni się w Świąteczne Miasteczko. Na płycie rynku staną drewniane zielone budki z rękodziełem, gastronomią oraz lokalnymi produktami. Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godz. 13:00 – 21:00 oraz w niedziele w godz. 11:00 – 21:00.

Wśród stałych atrakcji jakie będą dostępne przez cały okres funkcjonowania Miasteczka będą: koło młyńskie i karuzela, szopka bożonarodzeniowa, karuzela retro dla dzieci, HoHo Bar! oraz HoHo BISTRO - z gorącymi napojami i słodkościami, choinka i świąteczne dekoracje, domek Świętego Mikołaja (czynny w dniach 7-28 grudnia) oraz świąteczna ścianka do robienia sobie zdjęć.

Organizatorzy zaplanowali również sporo wydarzeń towarzyszących dla całych rodzin, w tym m.in. Paradę Św. Mikołaja i Mikołajki, świąteczne karaoke i Christmas Party z DJ’em, warsztaty, weekendy tematyczne, koncerty, pokazy, występy wokalne i taneczne na scenie oraz Bajkosfera w Domku Św. Mikołaja.

Reklama

Świąteczne Miasteczko wystartuje 5 grudnia i będzie funkcjonowało do 6 stycznia 2026 roku. Uroczyste otwarcie połączone będzie z włączeniem świątecznych iluminacji i gigantycznej choinki.

Poniżej zdjęcia z budowy Świątecznego Miasteczka, fot. ViC / RESinet.pl. Więcej znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00.

Rzeszów

Kraków może dać władzom Rzeszowa lekcję, jak skutecznie uczyć dzieci ekologii

RZESZÓW. Przy krakowskich szkołach powstaną ogrody z drobnymi uprawami. Projekt ma na dzień dzisiejszy charakter pilotażowy

Rzeszów

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. 

Rzeszów

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. 

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Reklama