Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Lada dzień ruszą prace na placu Dworcowym

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego jest jedną z największych inwestycji, które obecnie realizowane są w Rzeszowie. Jej wartość to 74 mln zł. Duża cześć tej kwoty to dofinansowanie unijne, które udało się miastu zdobyć. Inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Budowę RCK podzielono na trzy etapy. Pierwszy z nich to przebudowa placu Dworcowego i budowa pod nim parkingu podziemnego dla ponad 100 samochodów oraz miejsc postojowych dla taksówek, rowerów. Parking będzie połączony z budynkiem dworca podziemnym przejściem. Z części podziemnej na poziom „zero” będzie można dostać się windą lub schodami.

W ramach drugiego etapu przebudowany zostanie układ komunikacyjny w rejonie dworca - m.in.  rozbudowa ul. Grottgera, rozbudowa ul. Asnyka, przebudowa ul. Bardowskiego, budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Asnyka z ul. Grottgera, przebudowa chodników i oświetlenia.
Reklama
Trzeci etap obejmie przebudowę budynku dworca kolejowego Rzeszów Główny, którego wnętrze zostanie na nowo zaaranżowane. Wymienione zostaną również wszystkie instalacje.
Wykonawca, firma Budimex lada dzień rozpocznie prace na placu Dworcowym. Do piątku (29 kwietnia) teren placu oraz sąsiadujące z nim działki zostaną ogrodzone i zamknięte dla samochodów. Piesi będą mieli zapewnione dojście do budynku dworca.

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ma zakończyć się w drugiej połowie 2023 roku.  
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

2,5 promila miał kierowca ujęty przez świadka na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, uniemożliwił kontynowanie jazdy pijanemu kierowcy peugeota. 

Rzeszów

Dostał 500 zł mandatu za bieganie nad Wisłokiem

RZESZÓW. Ponad 30 razy interweniowali rzeszowscy policjanci w miniony weekend w związku ze zgłoszeniem naruszeń obowiązujących ograniczeń.

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej szyje maseczki

RZESZÓW. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie włączył się w akcję "Maseczki dla Łańcuta”. Krawcowe szyją maseczki z materiałów dostarczonych przez wolontariuszy.

Rzeszów

Specjalny lot z Włoch do Rzeszowa. Pasażerowie odbędą kwarantannę w Bieszczadach

RZESZÓW. 7 kwietnia z Mediolanu i Rzymu do Rzeszowa przyleci 100-osobowa grupa Polaków.

Rzeszów

Uderzył w radiowóz zabezpieczający miejsce wypadku. Odmówił badania alkomatem

Podczas zabezpieczenia przez Policjantów miejsca wypadku, do którego doszło w Rudnej Małej, w policyjny samochód uderzył kierowca volkswagena. Najprawdopodobniej był pijany.

Rzeszów

4 sklepy LIDL w Rzeszowie czynne całodobowo

RZESZÓW. Kolejne ułatwienia dla klientów sklepów sieci LIDL. 

Rzeszów

Zwierzaki z fundacji Felineus potrzebują pomocy

RZESZÓW. Fundacja dla bezdomnych zwierząt Felineus, zwraca się z prośbą o pomoc dla swoich podopiecznych. Potrzebna jest karma, żwirek i środki na podstawową profilaktykę.

Rzeszów

Hotel w Jasionce przekształcony w bazę noclegową dla medyków

Należący do Polskiego Holdingu Hotelowego hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów Jasionka wspomaga kadrę medyczną.  

Reklama