Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Od 28 kwietnia 2020 r. mieszkańcy będą mogli oddawać odpady w Punktach Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jednak ze względu na epidemię, będzie to nieco utrudnione.
Na terenie PSZOK-u obsługiwanych będzie jednocześnie maksymalnie dwóch klientów. Pozostali będą musieli czekać „na zewnątrz”. Odpady może dostarczyć tylko i wyłącznie jedna osoba, chyba że rozładunek wymusza obecność dwóch osób.

Osoby przekazujące odpady muszą dostosować się do obecnie panujących ograniczeń, tj. muszą mieć zakryte usta i nos oraz mieć rękawiczki ochronne, w innym przypadku nie będę wpuszczone na teren PSZOK’u.

Pracownicy PSZOK’u będą wskazywali kontenery, do których należy oddać posegregowane odpady, jednak nie będą udzielać żadnej pomocy przy rozładunku. W związku z tym MPGK, prosi klientów „o wcześniejsze przygotowanie posegregowanych odpadów w taki sposób by ich rozładunek czasowo ograniczyć do minimum.

Punkty przy ul. Ciepłowniczej 11 oraz al. gen. W. Sikorskiego 428 czynne są we wtorki, czwartki i soboty w godz. 10:00 – 18:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Już 900 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka idzie po historyczny rekord. Jest duża szansa, że w tym roku liczba obsłużonych pasażerów przekroczy 1 mln. Od początku 2023 z oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało już 900 tys....

Rzeszów

W Rzeszowie powstają kolejne monitorowane wiaty rowerowe [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia trwa montaż nowych wiat rowerowych z monitoringiem. Będzie ich pięć, w różnych lokalizacjach.

Rzeszów

Narodowe Święto Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Obchodom towarzyszyć będą: II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej – „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2023, 11. PKO Bieg Niepodległości oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu węgierskiego chóru Lengyel-Magyar Dalarda.

Rzeszów

Nocny pożar w II LO w Rzeszowie

RZESZÓW. Spłonęło jedno z pomieszczeń oraz fragment dachu. Na szczęście pożar udało się szybko ugasić. W akcji brało udział 28 strażaków.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko 2023. Trwają poszukiwania wystawców

RZESZÓW. Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie. Trwa rekrutacja wystawców chcących wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Rzeszów

11. Bieg Niepodległości. W sobotę biegacze na ulicach Rzeszowa [TRASA]

RZESZÓW. Chęć udziału w zawodach zgłosiło już ponad 2100 osób. Przy okazji biegu odbędzie się również akcja charytatywna „Biegnę dla Filipa” na rzecz pomocy 12-letniemu chłopcu, który urodził się z zespołem wad...

Rzeszów

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Odrzykońskiej. Będzie bezpieczniej

RZESZÓW. Przy ulicy Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli w Rzeszowie powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty samoobrony dla seniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury oraz Wydział Polityki Społecznej UM Rzeszowa organizują cykl pięciu bezpłatnych warsztatów samoobrony dla seniorów. Spotkanie odbędą się w wybranych domach kultury na terenie miasta.

Reklama