Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

Dodano: 28.04.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Od 28 kwietnia 2020 r. mieszkańcy będą mogli oddawać odpady w Punktach Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jednak ze względu na epidemię, będzie to nieco utrudnione.
Na terenie PSZOK-u obsługiwanych będzie jednocześnie maksymalnie dwóch klientów. Pozostali będą musieli czekać „na zewnątrz”. Odpady może dostarczyć tylko i wyłącznie jedna osoba, chyba że rozładunek wymusza obecność dwóch osób.

Osoby przekazujące odpady muszą dostosować się do obecnie panujących ograniczeń, tj. muszą mieć zakryte usta i nos oraz mieć rękawiczki ochronne, w innym przypadku nie będę wpuszczone na teren PSZOK’u.

Pracownicy PSZOK’u będą wskazywali kontenery, do których należy oddać posegregowane odpady, jednak nie będą udzielać żadnej pomocy przy rozładunku. W związku z tym MPGK, prosi klientów „o wcześniejsze przygotowanie posegregowanych odpadów w taki sposób by ich rozładunek czasowo ograniczyć do minimum.

Punkty przy ul. Ciepłowniczej 11 oraz al. gen. W. Sikorskiego 428 czynne są we wtorki, czwartki i soboty w godz. 10:00 – 18:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie?

RZESZÓW.  Jak informuje ratusz „prace postępują zgodnie z harmonogramem”. Obecnie wykonywane są podziemia nowego budynku.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Rzeszów

Wyjątkowa ławeczka Łukasiewicza przed Urzędem Marszałkowskim

​RZESZÓW. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego stanęła wyjątkowa ławka upamiętniająca Ignacego Łukasiewicza. - Ławeczka ma nie tylko upamiętniać tę wybitną postać, ale ma też mieć wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodych...

Rzeszów

10 największych i najważniejszych inwestycji w 2022 roku w Rzeszowie wg ratusza

RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.

Rzeszów

Program in vitro w Rzeszowie - konkurs rozstrzygnięty

RZESZÓW. Wybrana została oferta firmy PARENS. Program będzie trwał od 9 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.

Reklama