Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

Dodano: 28.04.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Od 28 kwietnia 2020 r. mieszkańcy będą mogli oddawać odpady w Punktach Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jednak ze względu na epidemię, będzie to nieco utrudnione.
Na terenie PSZOK-u obsługiwanych będzie jednocześnie maksymalnie dwóch klientów. Pozostali będą musieli czekać „na zewnątrz”. Odpady może dostarczyć tylko i wyłącznie jedna osoba, chyba że rozładunek wymusza obecność dwóch osób.

Osoby przekazujące odpady muszą dostosować się do obecnie panujących ograniczeń, tj. muszą mieć zakryte usta i nos oraz mieć rękawiczki ochronne, w innym przypadku nie będę wpuszczone na teren PSZOK’u.

Pracownicy PSZOK’u będą wskazywali kontenery, do których należy oddać posegregowane odpady, jednak nie będą udzielać żadnej pomocy przy rozładunku. W związku z tym MPGK, prosi klientów „o wcześniejsze przygotowanie posegregowanych odpadów w taki sposób by ich rozładunek czasowo ograniczyć do minimum.

Punkty przy ul. Ciepłowniczej 11 oraz al. gen. W. Sikorskiego 428 czynne są we wtorki, czwartki i soboty w godz. 10:00 – 18:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zielone szaleństwo w Rzeszowie. W weekend Festiwal Roślin

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do stolicy Podkarpacia. Dwudniowe święto miłośników roślin odbędzie się w hali Podpromie. W ofercie kilkaset gatunków, w tym wiele nowości.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Jakie atrakcje dla mieszkańców?

Powrót JelczTour, bezpłatna komunikacja miejska, pokazy artystyczne, piknik na zajezdni MPK to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który potrwa od poniedziałku (16.09) do niedzieli (22.09).

Rzeszów

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Dwie osoby w szpitalu

TYCZYN. Około godz. 7:00 w Tyczynie doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala. Ich życia nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Nowy system parkowania w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W poniedziałek, 16 września 2024 r. uruchomiony zostanie system parkometrów i dozoru parkingów w centrum handlowym Plaza. Obejmie on wszystkie strefy parkingowe Centrum. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych będzie 9 parkometrów.

Rzeszów

"Każdy ma swoje podium" - Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie będą odbywały się w różnych częściach miasta od piątku do niedzieli (13-15 września).

Rzeszów

Harley On Tour 2024 w Rzeszowie. Dwudniowa impreza dla miłośników dwóch kółek

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 14 i 15 września, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2024.

NIGHTSKATING

W piątek 13-ego ulicami Rzeszowa przejadą rolkarze. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W piątek, 13 września 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się nocny przejazd na rolkach. Nowością będzie przejazd przez cztery rzeszowskie mosty. Na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Reklama