Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Sacheon nowym miastem partnerskim Rzeszowa

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od piątku (16 czerwca) Rzeszów ma nowe miasto partnerskie - Sacheon z Korei Południowej. Podpisaniu umowy partnerskiej towarzyszyła konferencja dla przedsiębiorców „Doing Business with South Korea”.

-Sacheon to miasto, które prężnie rozwija się, jako centrum koreańskiego przemysłu lotniczego i w którym mieści się firma Korea Aerospace Industries (KAI), od której Polska zakupiła samoloty bojowe FA-50. Ale poza tym, że widzę tu współpracę dwóch miast z rozwiniętym przemysłem lotniczym, widzę tu współpracę  z pięknie położonym i znakomicie zorganizowanym miastem, które będzie też naszym dobrym partnerem na gruncie kulturalnym, turystycznym, na gruncie wymiany kultur -powiedział prezydent Konrad Fijołek.

-Bardzo się cieszę, że nasze miasta mają tak dobre relacje. Już od lipca 2028 roku kiedy podpisaliśmy umowę o współpracy. Teraz po pandemii udało nam się pogłębić nasze partnerskie stosunki i efektem tego jest umowa partnerska -powiedział Park Dong-sik, burmistrz Sacheon.
Reklama
Po podpisaniu umowy partnerskiej przez prezydentów, herb miasta Sacheon dołączył do herbów zamieszczonych na Ratuszu. Od dzisiaj mamy 18 miast partnerskich Rzeszowa.

Burmistrzowi Sacheon towarzyszy delegacja przedsiębiorców z Korei Południowej, przedstawicieli Ambasady Korei Południowej oraz Koreańskiej Agencji Promocji i Handlu i Inwestycji KOTRA. Po oficjalnym podpisaniu umowy partnerskiej odbyła się konferencja „Doing business with South Korea”, spotkanie przedsiębiorców z Rzeszowa i Korei Południowej, służące nawiązaniu kontaktów.
Konferencja Doing Business with Korea jest piątym już wydarzeniem w cyklu poruszającym tematykę współpracy gospodarczej, wymiany handlowej oraz uwarunkowań prawnych w relacjach biznesowych z zagranicą. W poprzednich edycjach spotkań uczestniczyli przedstawiciele Izb Handlowych, regionalnych samorządów oraz firm działających na polskim rynku, pochodzących z takich krajów jak Wielka Brytania, Austria czy Kanada.


 
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Rzeszów

Rzeszowski oddział ZUS organizuje dyżur dot. emerytur

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki. Tym razem dot. emerytur.

Rzeszów

Elektrycznym pociągiem z Rzeszowa do Warszawy i Lublina

Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina. 

Rzeszów

WSIiZ wprowadza nauczanie hybrydowe

RZESZÓW. Nowy rok akademicki na WSIiZ będzie inny niż poprzednie lata. Uczniowie będą studiować w systemie hybrydowym.

Rzeszów

Przy Szkole Podstawowej nr 18 powstanie park doświadczeń

RZESZÓW. Na terenie szkoły powstanie m.in. panel muzyczny, kołyska Newtona, wir wodny oraz ksylofon.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc interweniuje u premiera ws. podwyżki cen ciepła

RZESZÓW. W piśmie skierowanym do premiera, prezydent Rzeszowa zarzuca państwowej spółce monopolistyczne praktyki.

Rzeszów

"Pokój dla Żaka". Rusza coroczna akcja Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oferuje pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla studentów.

Rzeszów

Trwają remonty na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. „Prowadzone przez nas remonty zagwarantują ciągłość i bezpieczeństwo produkcji oraz dostaw energii i ciepła dla Rzeszowa.”

Reklama