Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Sadzenie drzew i piknik ekologiczny w Parku Papieskim

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w drugiej edycji Pikniku Ekologicznego #SadzimyRzeszów. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. akcja sadzenia drzew. Przewidziano również sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

- Podczas kampanii wyborczej obiecywałem, że Rzeszów stanie się jeszcze bardziej zielonym miastem. I dotrzymuję słowa. W ubiegłym roku na terenie miasta posadzonych zostało ponad tysiąc drzew. Tak samo będzie w tym roku. Budujemy kolejne nowe ogrody i parki, rewitalizujemy te już istniejące. Najbliższa akcja sadzenia drzew odbędzie się w piątek w Parku Papieskim. Gorąco zapraszam do udziału – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Piknik Ekologiczny rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do godz. 19:00. Podczas pikniku prezydent zasadzi z mieszkańcami w parku 15 dębów. W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. ekologiczne zabawy animacyjne dla dzieci i dorosłych, punkt adopcji roślin przygotowany przez Estrade Rzeszowską, warsztaty z wykorzystaniem materiałów naturalnych, gry  i konkursy przyrodnicze. Będzie również możliwość skosztowania miodu z miejskiej pasieki.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Niechobrzu. Samochód potrącił opiekunkę, która szła z grupą dzieci

RZESZÓW. W Niechobrzu, 19-letni kierowca potrącił opiekunkę, która szła z dziećmi. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. Kierowca osobówki zderzył się z sarną

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Kierowca volvo nie przeżył zderzenia z sarną, którą wcześniej potrącił funkcjonariusz ITD.

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Reklama