Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Pierwszy spacer #SadzimyRzeszów odbył się w śródmieściu. Prezydent Fijołek wraz z mieszkańcami i pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej przeszli m.in. ulicami Słowackiego, Dekerta, Zamkową, alejami Lubomirskich i Pod Kasztanami. W trakcie wydarzenia zarząd zieleni wskazał miejsca, gdzie jeszcze w tym roku posadzonych zostanie 66 drzew. Będą to rodzime gatunki roślin, głównie lipy, buki, dęby i klony.

Biorący udział w spacerze rzeszowianie wskazali swoje lokalizacje nasadzeń, łącznie dla 25 drzew. Najwięcej z nich będzie posadzonych na skwerze przy ul. Moniuszki. Z bardziej egzotycznych gatunków przy ul. Dekerta pojawią się jarząby mączne, a w Parku Jedności Polonii z Macierzą – tulipanowce i miłorzęby. Drzewa zostaną posadzone w przyszłym roku, podobnie jak nowe rabaty z niską roślinnością oraz donice kwietne. Miejsca dla nich również wybrali rzeszowianie.
Reklama
W najbliższą sobotę na godzinę 10 prezydent Fijołek zaprasza na kolejny spacer w ramach akcji. Początkiem trasy tym razem będzie park Niezapominajek przy ul. Wiktora. Następnie będzie biegła przez teren rekreacyjny w rejonie skrzyżowania ul. Kotuli i Wiktora, park im. Bł. Karoliny, park przy ul. Czudeckiej  i teren rekreacyjny przy ul. Odrzykońskiej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego ma powstać przy ul. Dołowej. Zamek na cele kultury

RZESZÓW. W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego. Obecna siedziba sądu, czyli Zamek Lubomirskich, zostanie przeznaczona na cele kultury.

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy odnowie parku na rzeszowskim osiedlu Zalesie dobiegają końca. - Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Ruszają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek rozpoczyna cykl spotkań obywatelskich pod hasłem „RzeszówToMY”. Pierwsze odbędzie się z mieszkańcami osiedli: Miłocin, Miłocin Św. Huberta i Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Reklama