Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Ścieżka dla biegaczy na Bulwarach do remontu. Miasto poszukuje wykonawcy

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ze względu na stan techniczny ścieżki dla biegaczy w Parku Kultury i Wypoczynku, Ratusz zdecydował się na jej remont.

500 metrowa bieżnia tartanowa została oddana do użytku biegaczy w październiku 2017 roku, a całkowity koszt montażu wyniósł 780 tyś. zł., z czego 300 tyś. miasto pozyskało ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Rozwoju Polski Wschodniej.

Uszkodzenia jakie możemy zaobserwować na ścieżce, to przede wszystkim dziury oraz zdarta nawierzchnia. Co spowodowało uszkodzenia? Zapewne nieodpowiednia eksploatacja bieżni i użytkowanie jej przez osoby, które niekoniecznie planują na niej biegać.

Naprawa polegać będzie na wymianie warstw nawierzchni. Zarząd Zieleni Miejskiej czeka na oferty wykonawców do 20 marca. Natomiast ścieżka dla biegaczy powinna być wyremontowana do 18 kwietnia.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny miesiąc w Jasionce z doskonałym wynikiem

RZESZÓW/JASIONKA. W październiku z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 65 tys. pasażerów. 

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż świątecznych dekoracji. Rozbłysną 1 grudnia

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia, który potrwa do końca miesiąca. Iluminacje rozbłysną 1 grudnia. Dwa dni później odbędzie się inauguracja Świątecznego Miasteczka.

Rzeszów

15 komputerów od UNHCR dla uczniów z Ukrainy

RZESZÓW. UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców, przekazała Rzeszowowi sprzęt komputerowy, który posłuży ukraińskim uczniom w powstającym obecnie Centrum Nauki Zdalnej.

Rzeszów

Kradli rowery i okradali sklepy. Złodziejska para z Rzeszowa zatrzymana

RZESZOW. 228-letni mężczyzna i 40-letnia kobieta usłyszeli łącznie 22 zarzuty.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią z związku z Biegiem Niepodległości oraz z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Jesienią przyszłego roku pierwsi podopieczni skorzystają z nowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. 11 listopada w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości w 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie, m.in. hymn, apel pamięci i defilada.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Seniora. 40 wydarzeń dla osób 60+ w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie realizowany jest miejski projekt o nazwie „ Rzeszowskie Centrum Seniora”. Do grudnia 2023 r. w stolicy Podkarpacia zaplanowano 40 wydarzeń dla 300 seniorów.

Reklama