Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

Seniorzy otrzymali kolejne "opaski życia"

Dodano: 21.09.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kolejnych 158 seniorów otrzymało „opaski życia”. Urządzenia przekazano w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.
 
Wręczenie opasek odbyło się we wtorek, w ratuszu. Gośćmi wydarzenia byli seniorzy, pracownicy MOPS oraz władze miasta.
 
- Bardzo ważną kwestią życia w mieście jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego realizujemy wiele projektów mających zapewnić mieszkańcom takie poczucie. Jeden z najnowszych - ,,Opaski życia” jest skierowany do osób wieku powyżej 65 lat. Dzięki niemu mieszkańcy mają przy sobie urządzenie, które pozwala w razie potrzeby wezwać pomoc, albo poinformować bliskich o złym samopoczuciu. Zależy mi na tym, aby z biegiem czasu coraz więcej naszych seniorów miało takie opaski, dlatego pracujemy już nad rozwojem programu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Reklama
Jak działa „opaska życia”?
 
W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, senior może wcisnąć guzik alarmowy znajdujący się na opasce. W ten sposób, zostanie połączony z centrum ratunkowym. Opaska mierzy również podstawowe parametry życiowe. Jest wyposażona w czujnik upadku i lokalizator GPS. Seniorzy po otrzymaniu opasek, zostaną przeszkoleni z ich obsługi.

Projekt ,,Opaski życia’’ cieszył się dużą popularnością w pierwszej edycji, dlatego prezydent Rzeszowa wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej kontynuują jego realizację.

- Staramy się rozszerzyć program i przygotować w kolejnym etapie jeszcze więcej opasek. Naszym celem jest takie rozwinięcie projektu, aby każdy, kto złoży zapotrzebowanie na opaskę, otrzymał takie urządzenie – dodaje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.
 
We wtorek nowe opaski zostały przekazane kolejnym 158 seniorom.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Reklama