Rzeszów - Wtorek, 26.05.2026
Reklama

Seniorzy postulują o zmianę rozkładu jazdy linii nr 48. Chodzi o dojazd do cmentarza Wilkowyja

Dodano: 22.01.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zmiana, na którą zwrócili uwagę seniorzy, dotyczy rozkładu jazdy linii nr 48 w celu ułatwienia dojazdu do cmentarza Wilkowyja. O takie rozwiązanie zdaniem radnego apelowali starsi mieszkańcy osiedla Paderewskiego.

Interpelacje w tej sprawie wystosował nowy członek Rady Miasta Rzeszowa Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z treścią wniosku wiele osób starszy o wprowadzenie takiej zmiany apelowało do prezydenta Tadeusza Ferenca, podczas spotkań z mieszkańcami w klubie „Zodiak”.

„Prośbę swą uzasadniam faktem, że dla osób starszych dojście do przystanku na al. T. Rejtana do linii nr 48 lub na przystanek przy ul. Niepodległości do linii nr 26 i linii 27 wymaga pokonania znacznej odległości” – czytamy w interpelacji.
Reklama
Dalej w interpelacji czytamy, iż dojazd linii nr 48 na cmentarz Wilkowyja mógłby odbywać się według dwóch wzorów. W pierwszym przypadku Rada Osiedla Mieszka I wywnioskowała aby linie skierować na ul. Paderewskiego, al. Krzyżanowskiego, al. Niepodległości, ul. Mieszka I i dalej ul. Lwowską do cmentarza.

Osiedle Paderewskiego zaproponowało, aby linie nr 48 poprowadzić ul. Paderewskiego, al. Krzyżanowskiego, al. Niepodległości, al. T. Rejtana i dalej ul. Lwowską do cmentarza Wilkowyja. W piśmie radny podkreśla, że wprowadzenie takiego rozwiązania nie wymaga uruchomienia nowej linii bądź uruchomienia nowych autobusów, a w sprawie pisano już do ZTM-u.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpieczny powrót do szkoły. Piknik edukacyjny w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Tematem przewodnim wydarzenia będzie edukacja z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Relacje z imprezy będzie można usłyszeć podczas transmitowanej z placu przy Rzeszowskiej Plazie audycji Radia Biwak.

Rzeszów

"Superbohaterowie" na rolkach przejadą przez Rzeszów

RZESZÓW. W piątek, 1 września 2023 roku w Rzeszowie odbędzie się nocny przejazd na rolkach. Tematem przejazdu będą „Superbohaterowie”. Posiadacze najbardziej kreatywnych strojów zostaną nagrodzeni.

Rzeszów

ZTM wznawia sprzedaż biletów łączonych "Autobus + Autobus"

RZESZÓW. Od 30 sierpnia 2023 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wznowił sprzedaż biletów zintegrowanych (ZTM + ZG PKS) „Autobus + Autobus”.

Rzeszów

18 osób zmarło na legionellozę. Nowe dane rzeszowskiego sanepidu

PODKARPACIE. PSSE w Rzeszowie opublikowała najnowsze dane dotyczące zakażenia bakterią legionella pneumophila. Potwierdzono dwa nowe przypadki i kolejne ofiary śmiertelne.

Rzeszów

Wypadł z drogi i zjechał ze skarpy na parking hali Podpromie

RZESZÓW. 20-letni kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni.

Rzeszów

Nowe, większe studio planowania i zamówień IKEA w Rzeszowie

RZESZÓW. 31 sierpnia otwarto przebudowane studio planowania i zamówień IKEA w rzeszowskim Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall. Lokal ma powierzchnię 255 mkw. i jest obecnie drugim co do wielkości studiem IKEA w Polsce.

Rzeszów

1 osoba ranna w zderzeniu dwóch samochodów na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na al. Armii Krajowej w Rzeszowie. W zderzeniu dwóch samochodów ranna została jedna osoba.

Rzeszów

InPost wesprze kolejne inicjatywy ekologiczne Rzeszowa. Powstanie m.in. motylarnia i łąka cebulowa

RZESZÓW. 160 tys. zł,  taką kwotę przekazała firma InPost na realizację dwóch nowych inicjatyw ekologicznych w Rzeszowie - „Zielony Fundusz dla Rzeszowa" oraz „Zielona Transformacja Twojego Miasta w Minecraft".

Reklama