Rzeszów - Niedziela, 15.06.2025
Reklama

Siatkarze z Rzeszowa pokonani w Warszawie

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali Asseco Resovią Rzeszów 3:1 w meczu 8. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został Kevin Tillie.

Siatkarze z Rzeszowa znakomicie rozpoczęli spotkanie w Warszawie. Co prawda po pierwszych piłkach delikatne prowadzenie objęli gracze Vervy, ale dobra gra blokiem pozwoliła Asseco Resovii odrobić straty i wyjść na dwupunktowe prowadzenie 13:11.

Kluczowa dla losów partii była jednak znakomita seria zagrywek Kanadyjczyka Nicholasa Hoaga. Dwa asy, dobra gra w obronie i blok na Bartoszu Kwolku pozwoliły rzeszowianom objąć prowadzenie 18:12. Reszta seta była formalnością i Asseco Resovia objęła prowadzenie w meczu.

Druga partia zaczęła się bliźniaczo. Rzeszowianie jednak zaczęli mieć problemy z przyjęciem zagrywek Jana Króla. Grali natomiast dość cierpliwie i zdołali odwrócić losy tej partii w jej połowie. Za chwilę jednak asy Kwolka, Francuza Antoine Brizarda i ponownie Króla dały oddech Vervie, która wyrównała stan meczu.

Trzeci set zaczął się podobnie jak poprzednie i znów Asseco Resovia musiała gonić. Miejscowi prowadzili już 9:4, ale przy mocnych zagrywkach Damiana Schulza rzeszowianie szybko odrobili wszystkie straty. Niestety kilka chwil później gra przyjezdnych całkowicie się rozsypała. Od stanu 15:13 dla Vervy resoviacy zdobyli tylko dwa punkty! Mieli problemy z przyjęciem, pojawiło się kilka nieporozumień i miejscowi prowadzili w meczu już 2:1.
Reklama
W czwartym secie niestety obraz gry się nie zmienił. Znów do połowy seta gra była wyrównana, ale po raz kolejny przyspieszyli miejscowi. Grę Asseco Resovii w ataku trzymał praktycznie tylko Damian Schulz, a to było za mało na znakomicie zagrywających i kontrujących warszawian, którzy zasłużenie wygrali cały mecz 3:1.

VERVA Warszawa Orlen Paliwa – Asseco Resovia Rzeszów 3:1

Sety: 20:25, 25:22, 25:15, 25:18
Verva: Brizard, Kwolek, Nowakowski, Król, Tillie, Niemiec oraz Wojtaszek (libero), Wrona, Kowalczyk.
Asseco Resovia: Komenda, Hoag, Kosok, Schulz, Marechal, Lemański oraz Perry (libero), Shoji, Buszek, Mariański (libero), Rousseaux

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Rzeszów to My”. Kolejne nagrody za meldunek

RZESZÓW. W piątek w rzeszowskim ratuszu po raz drugi rozdano nagrody rozlosowane wśród uczestników loterii „Rzeszów to My”: laptop, hulajnogę elektryczną i smartwatch. Kolejne losowanie dodatkowe już 22 grudnia, a nagrodą główną...

Rzeszów

Rzeszów z inteligentnym systemem parkingowym. Aplikacja pomoże w znalezieniu wolnego miejsca

RZESZÓW. Rzeszów jako pierwsze polskie miasto wprowadza hybrydowy monitoring stanu wolnych miejsc parkingowych. Powstała także specjalna aplikacja dla mieszkańców. 

Rzeszów

Policyjne kontrole na buspasach w Rzeszowie. Posypały się mandaty

RZESZÓW. Policjanci drogówki rozpoczęli akcję „BUSpas dla uprawnionych”. Zwiększone zostały kontrole nieuprawnionych samochodów, poruszających się wydzielonymi pasami. Są już pierwsze mandaty.

Rzeszów

Kolejne trzy osoby oszukane metodą „na policjanta”. Policja przypomina: to zawsze dzwoni oszust

RZESZÓW. Trzy kolejne kobiety dały się oszukać metodą „na policjanta i prokuratora”. W dwóch przypadkach pieniądze zostały przekazane przestępcom, przelew wykonany przez trzecią z pokrzywdzonych udało się zablokować.

Rzeszów

Za żłobek w nowym roku zapłacimy więcej

RZESZÓW. Podwyżki nie ominą rodziców najmłodszych dzieci w naszym mieście. Od lutego przyszłego roku stawki za pobyt dzieci w rzeszowskich żłobkach pójdą w górę.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia na ul. Wierzbowej. Będą układać nową nawierzchnię

RZESZÓW. Przez cały czwartek, na ul. Wierzbowej w Rzeszowie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Drogowcy będą układać nową nawierzchnię asfaltową.

Rzeszów

Nowy punkt szczepień przeciwko Covid-19 w Rzeszowie

RZESZÓW. W przychodni Nasz Gabinet przy ul. Rejtana 20, otwarto kolejny punkt szczepień przeciwko COVID-19. Zlokalizowany jest on na IV piętrze placówki.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje mural upamiętniający Tomasza Stańko

RZESZÓW. Dziś przy ul. Hetmańskiej ruszają prace nad muralem upamiętniającym Tomasza Stańko. Uroczyste odsłonięcie zaplanowano na 2022 rok – w 80-tą rocznicę urodzin artysty.

Reklama