Rzeszów - Czwartek, 27.08.2026
Reklama

Skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz rondo Kuronia do rozbudowy

Dodano: 09.04.2026 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto zamierza rozbudować skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz przekształcić rondo Kuronia w turbinowe. Przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje obydwie inwestycje już trwa. Inwestycja ma na celu poprawę płynności ruchu w tej części miasta.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę układu drogowego w rejonie ronda im. Jacka Kuronia i ul. Ciepłowniczej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi oraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji.

Potencjalni projektanci mają czas do 17 kwietnia na złożenie oferty. Wybrana w przetargu firma, będzie miała 5 miesięcy od dnia podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji.

Reklama

Kluczowym zadaniem będzie budowa prawoskrętu z ul. Ciepłowniczej w ul. Rzecha, wraz z przebudową skrzyżowania i włączeniem do drogi wojewódzkiej. Prace obejmą łącznie około 200 metrów dróg – około 150 m ul. Ciepłowniczej i 50 m ul. Rzecha.

W ramach inwestycji powstaną również: chodniki o szerokości minimum 2 metrów, drogi dla rowerów (min. 2,5 m), ciągi pieszo-rowerowe (min. 3 m), nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Zakres drugiej części inwestycji ma objąć przekształcenie ronda Kuronia w rondo turbinowe. „Powstaną tam m.in. bypassy, czyli alternatywne pasy ruchu. Dzięki nim kierowcy jadący al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego od strony cmentarza Pobitno w kierunku na północ nie będą musieli wjeżdżać na rondo Kuronia. Dwa kolejne bypassy powstaną dla kierowców jadących z kierunku północnego i skręcających w ul. Rzecha oraz zmotoryzowanych jadących ul. Rzecha i skręcających w prawo, w al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego” – poinformował Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ścieżka biegowa na rzeszowskich Bulwarach gotowa

RZESZÓW. Zakończono prace przy budowie nowego odcinka profesjonalnej ścieżki biegowej na Bulwarach nad Wisłokiem. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 1,2 mln zł.

Rzeszów

Świąteczny Konwój Radia ZET w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z wizytą Konwoju w czwartek część ul. Słowackiego w centrum Rzeszowa będzie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Kolizja na rondzie przy al. Wyzwolenia. Sprawca był pijany

RZESZÓW. Wczoraj rano na rondzie przy al. Wyzwolenia doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów. Okazało się, że 22 letni sprawca miał blisko 2 promile. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

"Sztuka pomagania nie mija". XIV Charytatywna Aukcja Obrazów już w najbliższą niedzielę

RZESZÓW. XIV Charytatywna Aukcja Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM pod hasłem „Sztuka pomagania nie mija” odbędzie się 11.12.2022 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowe atrakcje na placach zabaw przy rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń do zabawy, w które doposażone zostaną place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszów ma już wszystkie tereny potrzebne do budowy nowego stadionu

RZESZÓW. Obiekt powstanie na bazie stadionu CWKS Resovii, a przetarg na jego wykonanie ma być ogłoszony jeszcze w grudniu.

Rzeszów

ALDI otwiera drugi sklep w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie we wtorek, 6 grudnia 2022 r. Dla klientów przygotowano liczne promocje. Pojawi się również foodtruck z poczęstunkiem.

Rzeszów

Wystartował sezon łyżwiarski na lodowisku w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Ze ślizgawki przy ul. Broniewskiego można korzystać 7 dni w tygodniu. Partnerem lodowiska jest Miasto Rzeszów.

Reklama