Rzeszów - Piątek, 10.04.2026
Reklama

Skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz rondo Kuronia do rozbudowy

Dodano: 09.04.2026 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto zamierza rozbudować skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz przekształcić rondo Kuronia w turbinowe. Przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje obydwie inwestycje już trwa. Inwestycja ma na celu poprawę płynności ruchu w tej części miasta.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę układu drogowego w rejonie ronda im. Jacka Kuronia i ul. Ciepłowniczej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi oraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji.

Potencjalni projektanci mają czas do 17 kwietnia na złożenie oferty. Wybrana w przetargu firma, będzie miała 5 miesięcy od dnia podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji.

Reklama

Kluczowym zadaniem będzie budowa prawoskrętu z ul. Ciepłowniczej w ul. Rzecha, wraz z przebudową skrzyżowania i włączeniem do drogi wojewódzkiej. Prace obejmą łącznie około 200 metrów dróg – około 150 m ul. Ciepłowniczej i 50 m ul. Rzecha.

W ramach inwestycji powstaną również: chodniki o szerokości minimum 2 metrów, drogi dla rowerów (min. 2,5 m), ciągi pieszo-rowerowe (min. 3 m), nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Zakres drugiej części inwestycji ma objąć przekształcenie ronda Kuronia w rondo turbinowe. „Powstaną tam m.in. bypassy, czyli alternatywne pasy ruchu. Dzięki nim kierowcy jadący al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego od strony cmentarza Pobitno w kierunku na północ nie będą musieli wjeżdżać na rondo Kuronia. Dwa kolejne bypassy powstaną dla kierowców jadących z kierunku północnego i skręcających w ul. Rzecha oraz zmotoryzowanych jadących ul. Rzecha i skręcających w prawo, w al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego” – poinformował Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?

RZESZÓW. Dyrektor MZD informuje, że inwestycja może być gotowa już w maju.

Rzeszów

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Poznaliśmy pięć przystanków, które na pewno powstaną w przestrzeni miejskiej miasta.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie

RZESZÓW. Seminarium odbędzie się 27 lutego o godzinie 16 w budynku Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz.

Rzeszów

Pożar w Bratkowicach. W zajętym ogniem garażu znaleziono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Podczas akcji gaśniczej, w zajętym ogniem budynku, ujawniono ciało 32-letniego mężczyzny.

Rzeszów

Zmiany w zagospodarowaniu ogródków na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Przypomnijmy, że tegoroczny sezon ogródkowy trwać będzie od 10 kwietnia do 15 października.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Cieplińskiego. Potrącono pieszego

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają do nawet do godz. 12.

Rzeszów

Nowy system wywozu odpadów zaakceptowany. Było kilka pomysłów na poprawki

RZESZÓW. Pomimo burzliwej dyskusji, radni zaakceptowali proponowane zmiany.

Reklama