Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Sky&More 2019, czyli o przyszłości branży lotniczej. Eksperci spotkają się w Rzeszowie 30 maja

Dodano: 11.02.2019 r.

fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka - materiały prasowe
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka - materiały prasowe
RZESZÓW. Już po raz trzeci stolica Podkarpacia będzie gościć menedżerów zarządzających lotniskami i liniami lotniczymi, przedstawicieli instytucji branżowych, a także producentów i dostawców usług, którzy współpracują z portami lotniczymi. Kongres Sky&More odbędzie się 30 maja w jednym z hoteli na rzeszowskim Rynku.

Podczas kongresu eksperci będą dyskutować o kluczowych wyzwaniach dla lotnisk regionalnych, m.in. ich roli w strategii Centralnego Portu Komunikacyjnego, nowych źródłach finansowania infrastruktury lotniczej, trendach na rynku paliw czy znaczeniu centrów obsługi technicznej dla rozwoju lotnisk.

„Lotniska regionalne obsługują ponad 60 procent rynku przewozów pasażerskich w Polsce, przez co mają ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju i mobilności Polaków. Kongres Sky&More w Rzeszowie będzie doskonałą okazją, aby w branżowym gronie porozmawiać o trendach, prognozach i najbardziej palących problemach z jakimi się borykamy” – mówi Artur Tomasik, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Podczas kongresu omówione zostaną takie tematy jak:
 
  • Branża MRO a rozwój regionalnych portów lotniczych,
  • Komunikacja kryzysowa na lotniskach,
  • Trendy na rynku paliwowym w kontekście rozwoju branży lotniczej,
  • Passanger experience – jak budować przewagę konkurencyjną,
  • Finansowanie lotnisk w nowej perspektywie UE,
  • Jak zwiększyć przychody pozalotnicze – dobre praktyki w regionalnych portach lotniczych.
 
Organizatorami kongresu Sky&More są Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oraz Agencja Public Relations Exacto we współpracy z firmą doradczą BBSG. Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się m.in.: Lufthansa Group, PHZ Baltona, Pratt & Whitney AeroPower oraz Polski Holding Hotelowy.
Reklama
„Uczestnictwo w kongresie Sky&More to szansa na spotkanie najważniejszych ludzi w branży i udział w dyskusji o tematach ważnych nie tylko dla portów lotniczych, ale także dla ich partnerów handlowych i klientów. Podkarpacie to świetne miejsce do tego rodzaju rozmów biznesowych” – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Kongres Sky&More 2019, organizowany pod patronatem Związku Regionalnych Portów Lotniczych i odbędzie się 30 maja w Rzeszowie. Tegoroczna edycja wydarzania odbędzie się w Grand Hotel Boutique.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe przejazdy rowerowe na pięciu rzeszowskich skrzyżowaniach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przejazdów dla rowerzystów na pięciu skrzyżowaniach, w tym m.in. al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego i al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Rekordowy ruch pasażerski w Jasionce. Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy. W wakacje będzie obsługiwać aż 23 kierunki. Nowością będzie chorwacka Rijeka.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 18.50 z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej.

Rzeszów

W sobotę rusza sezon kąpielowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 11 czerwca czynne będą zarówno baseny otwarte ROSiR przy ul. Pułaskiego, jak i kąpielisko Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Ponad 740 tys. zł na wydarzenia kulturalne w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto dofinansuje kolejne wydarzenia kulturalne w Rzeszowie. Ponad 742 tysięcy złotych trafi do 31 fundacji i stowarzyszeń, które je zorganizują.  

Rzeszów

Zakończyła się rozbudowa ulicy Morgowej

RZESZÓW. We wtorek rozpoczęło się malowanie oznakowań na jezdni. Trwa już odbiór przebudowanego odcinka, który został już udostępniony kierowcom.

Reklama