Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Śmierć nastolatków w Rzeszowie. Nowe informacje z prokuratury

Dodano: 15.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Rzeszowska Prokuratura ujawniła wstępną przyczynę zgonu 14-letniej Mai oraz 15-letniego Wiktora, których ciała znaleziono w sobotę w Rzeszowie.

13 października 2025 roku w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszowa wszczęto śledztwo w kierunku czynu z art. 151 Kodeksu karnego, tj. doprowadzenia człowieka do targnięcia się na własne życie poprzez namowę lub udzielenie pomocy.

We wtorek, 14 października, w Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przeprowadzono otwarcie zwłok nastolatków.

- Biegły wstępnie ocenił, że przyczyną ich zgonu było uduszenie gwałtowne przez powieszenie. Ponadto w toku sekcji pobrano i zabezpieczono materiał do dalszych badań toksykologicznych, biologicznych i daktyloskopijnych – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski. Dodał, że ze względu na dobro postępowania prokuratura nie udziela dalszych informacji.

Reklama

Tragiczny finał poszukiwań nastolatków

W piątek rano, 10 października 2025 r., 14-letnia Maja z Rzeszowa oraz 15-letni Wiktor z powiatu sanockiego opuścili swoje miejsca zamieszkania w celu udania się do szkoły, do której jednak nie dotarli. Od momentu zaginięcia telefony nastolatków były nieaktywne. Wieczorem rodzice zaginionych zgłosili sprawę na policję. Służby rozpoczęły intensywne poszukiwania, w których uczestniczyli policjanci, strażacy oraz ratownicy z psami ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami (STORAT).

Niestety, poszukiwania zakończyły się tragicznie. Ciała nastolatków odnaleziono w sobotę (11 października) po południu na terenach zielonych w rejonie ulicy Chłędowskiego w Rzeszowie, w pobliżu budowy Wisłokostrady.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone ze 150-leciem Rzeszowskiej Straży Pożarnej. W związku z tym kilka ulic w centrum Rzeszowa zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Miasto zacieśnia współpracę z rzeszowskimi uczelniami

RZESZÓW. Podpisano porozumienie dotyczące współpracy i wspólnego działania miasta z sześcioma rzeszowskimi uczelniami.

Rzeszów

Dachowanie w Hermanowej. Kierowca miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 33-latek kierujący oplem stracił panowanie nad samochodem i dachował. Okazało się, że był pijany. Miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Rzeszów stawia na rekreację i sport

RZESZÓW. Edukacyjny sad, bieżnia i pumptrack, to kolejne z kilkudziesięciu miejskich inwestycji w sport i rekreację, które powstaną w tym roku w naszym mieście.

Rzeszów

W sobotę Ultramaraton Podkarpacki. Około 300 zawodników pobiegnie wokół Rzeszowa

RZESZÓW. Będą rywalizować na trasach o długości 30, 50, 70 i 115 km.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i przebudowa zatok w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy rzeszowskich ulicach zamontowanych zostanie kolejnych 77 nowych wiat przystankowych. Przebudowanych zostanie także część zatok autobusowych.

Rzeszów

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Reklama