Rzeszów - Piątek, 15.05.2026
Reklama

Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty

Dodano: 20.12.2021 r.

fot. OSP w Hermanowej
fot. OSP w Hermanowej
RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.
 
Pożar w centrum ogrodniczym wybuchł w sobotę po południu. Do zdarzenia wyjechali strażacy z PSP Rzeszów, a także z Tyczyna, Kielnarowej i Hermanowej, zastając już pożar rozprzestrzeniony w całym budynku. Wkrótce dołączyły do nich kolejne zastępy z Rzeszowa i Łańcuta.
 
Akcja gaśnicza była trudna i wymagała skoordynowanych działań. Strażacy wynieśli z budynku materiały łatwopalne i próbowali dostać się do poddasza, gdzie ogień ciągle się rozprzestrzeniał. W tym celu został użyty podnośnik z rzeszowskiego zastępu, za pomocą którego usunięto cześć blachy z dachu.
 
Po opanowaniu ognia strażacy rozpoczęli stopniowe dogaszanie i kontrolowanie, czy nie pojawiły się nowe zarzewia ognia. Cała akcja trwała ponad cztery godziny.
 
Przy DW 878 relacji Rzeszów-Dynów, gdzie doszło do pożaru policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Tworzyły się tam niewielkie utrudnienia w ruchu.
 
Centrum Ogrodnicze zajmowało się m.in. serwisem i sprzedażą kosiarek. Budynek doszczętnie spłonął. Z pożaru udało się uratować tylko niewielką część sprzętu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Piknik rodzinny na Miasteczku Ruchu Drogowego

RZESZÓW. Wydarzenie organizowane przez ZTM połączone będzie z inauguracją nowego sezonu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów i Skuterów. 

Rzeszów

Ulica Spacerowa na Zalesiu będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miejscy radni zarezerwowali w budżecie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie. Chodzi o 650-metrowy odcinek drogi, od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza.

Rzeszów

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Reklama