Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Sprawiał wrażenie przysypiającego za kółkiem. Okazało się, że jest pijany

Dodano: 16.10.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca hondy, ujęty przez policjanta na autostradzie w Nowej Wsi. Mężczyzna jechał niepewnie, wykonywała gwałtowne manewry i sprawiał wrażenie przysypiającego. Policjant wyprzedził go i zwalniając zmusiła do zatrzymania. Zapach alkoholu w samochodzie nie budził wątpliwości.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano na autostradzie na wysokości Nowej Wsi. Jadący prywatnym samochodem policjant z komendy w Dębicy zauważył niepewnie jadącego w tym samym kierunku kierowcę hondy. Jego samochód zjeżdżał na sąsiedni pas. Gdy policjant zrównał się z jego autem zauważył, że kierowca hondy sprawiał wrażenie przysypiającego. Chwilę później, aby uniknąć zderzenia z hondą, musiał gwałtownie hamować, gdy jej kierowca nagle wjechał na jego pas ruchu.
Reklama
Funkcjonariusz wyprzedził hondę i systematycznie zwalniając zmusił jej kierującego do zatrzymania. Gdy podszedł do samochodu i otworzył drzwi, poczuł silny zapach alkoholu. Natychmiast ze stacyjki wyciągnął kluczyki uniemożliwiając kierowcy hondy kontynuowanie jazdy, a o sytuacji poinformował dyżurnego rzeszowskiej komendy. Do czasu przyjazdu patrolu drogówki przytrzymał zachowującego się agresywnie mężczyznę.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez interesujących policjantów potwierdziło, że 47-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego był pijany. Miał w organizmie ponad 2,5 promila. W związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz grozi mu odpowiedzialność za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin.

Reklama