Rzeszów - Sobota, 28.03.2026
Reklama

Sprzedawali podrobioną odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Są już w rękach policji

Dodano: 20.03.2026 r. / Redakcja

Podrobiona odzież na targowisku przy ul. Dworaka / fot. KMP w Rzeszowie
Podrobiona odzież na targowisku przy ul. Dworaka / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Podrobione koszulki, spodnie, bielizna znanych marek, m.in. takie produkty ujawnili rzeszowscy policjanci na miejskim targowisku w Rzeszowie. W sprawie zatrzymano dwóch obywateli Bułgarii.

W niedzielę, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej, uzyskali informację, że na bazarze przy ul. Dworaka, najprawdopodobniej sprzedawana jest podrobiona odzież.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze na jednym ze stoisk ujawnili ubrania z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Sprzedawali je dwaj obywatele Bułgarii – 18-latek i 33-latek.
Wśród zabezpieczonej odzieży znalazły się m.in. koszulki, spodnie dresowe i bieliznę - łącznie ponad 380 sztuk. Wyroby były oznaczone podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Reklama

Po skontaktowaniu się z przedstawicielami pokrzywdzonych producentów śledczy z wydziału skontaktują się z przedstawicielami pokrzywdzonych producentów, od których przyjmą wnioski o ściganie. Oszacują również straty, powstałe w wyniku przestępczego procederu.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

To nie pierwszy raz kiedy na miejskim targowisku ktoś sprzedaje podrobione produkty znanych światowych marek. Dlatego w takich miejscach, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na towar, który kupujemy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Rzeszów

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Rzeszów

CH Plaza powiększa ofertę dla najmłodszych

RZESZOW. CH Plaza ma nowego najemcę. Do portfolio dołączyła lokalna marka dzieciakowi.pl. Sklep oferuje gry oraz zabawki kreatywne i sensoryczne dla najmłodszych klientów.

Rzeszów

Ruszają miejskie fontanny

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się sezon fontannowy. Jako pierwszą uruchomiono fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego, w pobliżu ratusza.

Reklama