Rzeszów - Piątek, 27.03.2026
Reklama

Sprzedawali podrobioną odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Są już w rękach policji

Dodano: 20.03.2026 r. / Redakcja

Podrobiona odzież na targowisku przy ul. Dworaka / fot. KMP w Rzeszowie
Podrobiona odzież na targowisku przy ul. Dworaka / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Podrobione koszulki, spodnie, bielizna znanych marek, m.in. takie produkty ujawnili rzeszowscy policjanci na miejskim targowisku w Rzeszowie. W sprawie zatrzymano dwóch obywateli Bułgarii.

W niedzielę, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej, uzyskali informację, że na bazarze przy ul. Dworaka, najprawdopodobniej sprzedawana jest podrobiona odzież.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze na jednym ze stoisk ujawnili ubrania z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Sprzedawali je dwaj obywatele Bułgarii – 18-latek i 33-latek.
Wśród zabezpieczonej odzieży znalazły się m.in. koszulki, spodnie dresowe i bieliznę - łącznie ponad 380 sztuk. Wyroby były oznaczone podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Reklama

Po skontaktowaniu się z przedstawicielami pokrzywdzonych producentów śledczy z wydziału skontaktują się z przedstawicielami pokrzywdzonych producentów, od których przyjmą wnioski o ściganie. Oszacują również straty, powstałe w wyniku przestępczego procederu.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

To nie pierwszy raz kiedy na miejskim targowisku ktoś sprzedaje podrobione produkty znanych światowych marek. Dlatego w takich miejscach, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na towar, który kupujemy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Okradł drogerie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Mężczyzna w lipcu okradł dwie drogerie. Jeden ze sklepów okradł dwukrotnie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska utworzyła specjalną grupę na Facebooku dla kandydatów na studia

RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. 

Rzeszów

Prawoskręt na ul. Słowackiego po raz... trzeci

RZESZÓW. To już trzecie podejście władz miasta do przetargu na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w kierunku ul. Szopena. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Rzeszów

Kamienica przy al. Piłsudskiego w posiadaniu dewelopera

RZESZÓW. 30 czerwca br. ukazało się oficjalne zarządzenie, w którym ustala się, że budynek przy ul. Piłsudskiego 5 zostanie użyczony na czas nieoznaczony na rzecz Developres Sp. z o.o.

Rzeszów

Poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Rzeszów

Modernizacja ul. Lisa Kuli. Miasto wybrało wykonawcę

RZESZÓW. Nieco ponad 1 mln zł będzie kosztował remont ul. Lisa Kuli. Prace potrwają do końca wakacji.  

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Reklama