Rzeszów - Wtorek, 31.03.2026
Reklama

Śródmieście Północ i Śródmieście Południe będą jednym osiedlem

Dodano: 15.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Radni miasta Rzeszowa dostosowali się do wyniku konsultacji z mieszkańcami, którzy pozytywnie zaopiniowali pomysł połączenia osiedli śródmieście północ i śródmieście południe.

Pomysł został zgłoszony przez przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca i podpisany w imieniu Komisji Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi przez jej przewodniczącego Jerzego Jęczmienionkę.

Pomysł połączenia osiedli nie jest nowatorski, gdyż po raz pierwszy pojawił się już w 2011 roku. 10 grudnia br. odbyły się konsultacje z mieszkańcami osiedli. 13 grudnia poznaliśmy wyniki konsultacji: „skończyła się ankieta i większość jest za połączeniem osiedli” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Na poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej pojawił się wniosek o wprowadzenie uchwały, która oficjalnie zatwierdzi połączenie osiedli. Radni dostosowali się do wyników konsultacji z mieszkańcami i uchwałę przyjęto.

„Nie jestem przeciwny, ale chciałem zwrócić uwagę na jedną kwestie. Trochę to przeraża, jeżeli chodzi o zaangażowanie społeczne, 79 osób tylko [wzięło udział w głosowaniu – przyp.red.] – mówił Grzegorz Koryl, radny Prawa i Sprawiedliwości.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe będę rozbudowane

RZESZÓW. Powstaną m.in. nowe place zabaw, ścieżki spacerowe oraz dodatkowe oświetlenie.

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Blisko 12 mln zł będzie kosztować budowa nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Podpisano już umowę z wykonawcą. Prace powinny rozpocząć się już wkrótce.

Rzeszów

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy odcinka ul. Zawiszy Czarnego. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia tej ulicy z ul. Boya Żeleńskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Hyżnem. Nie żyje 21-letni motocyklista

RZESZÓW. 21-letni motocyklista, stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu. Niestety, mężczyzna zmarł na miejscu.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rzeszowski dirtpark do remontu

RZESZÓW. Tor do ekstremalnej jazdy rowerowej znajdujący się w rejonie hali Podpromie zostanie już wkrótce odnowiony. Miasto szuka wykonawcy remontu.

Rzeszów

Rusza sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. We wtorek, 12 kwietnia, oficjalnie rozpoczął się sezon ogródkowy na rynku w Rzeszowie. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. Zbiórka odbędzie sie w dniach  od 22 do 29 kwietnia 2022 r.

Reklama