Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. W sobotę policjanci uruchomią stały punkt kontroli autokarów. Wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Punkt działać będzie codziennie od soboty do ostatniej niedzieli ferii, w godz. od 6 do 9.

Od soboty, 11 stycznia do niedzieli, 26 stycznia , będzie można skontrolować autokary, przewożące dzieci i młodzież na wycieczki i zimowiska. Stałym miejscem kontroli autokarów będzie parking, przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie. Kontrole prowadzić będą policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego codziennie w godz. od 6.00 do 9.00.

W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod nr telefonu 17 858 33 12. Policjanci proszą o zgłaszanie takich przypadków z odpowiednim wyprzedzeniem.
Reklama
Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Rzeszów

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 20 wykroczeń zakłócających płynność ruchu

RZESZÓW. Na wybranych skrzyżowaniach policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. wodnego placu zabaw

RZESZÓW. W konsultacjach udział wzięło 371 mieszkańców.

Rzeszów

Ratusz jest zainteresowany autobusami napędzanymi wodorem

RZESZÓW. Władze miasta wybierają się w podróż do Londynu.

Rzeszów

Rośliny kotewki zabezpieczone. Kolejny etap to transport sprzętu do odmulenia rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Trwają przygotowania do transportu sprzętu do odmulania rzeszowskiego zalewu. 

Rzeszów

Na os. Pobitno powstał nowy 18-kondygnacyjny budynek. Znajdzie się w nim 224 mieszkań [FOTO]

RZESZÓW. Na deweloperskiej mapie Rzeszowa pojawił się nowy, gotowy do zamieszkania kompleks budynków zlokalizowanych przy ul. Małopolskiej.

Rzeszów

Wikana Square coraz mocniej zaznacza swoją obecność w krajobrazie miasta [FOTO]

RZESZÓW. Nowe budynki znajdą się na ul. Lenartowicza pomiędzy halą Podpromie i ul. Bulwarową, tuż za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 17.

Rzeszów

Rekordowy sezon lotniska w Jasionce. 25 proc. wzrost liczby podróżnych

RZESZÓW. W trakcie tegorocznego sezonu wakacyjnego, największą popularnością cieszyły się loty do Turcji.

Reklama