Reklama

Aktualności / Rzeszów

Stowarzyszenie Zupełne Dobro pomoże bezdomnym i potrzebującym w Rzeszowie

Dodano: 20.01.2023 r.

Stowarzyszenie Zupełne Dobro pomoże bezdomnym i potrzebującym w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto w drodze konkursu wybrało streetworkerów, którzy będą nieśli pomoc bezdomnym i potrzebującym w Rzeszowie do końca 2023 roku. To Stowarzyszenie Zupełne Dobro, które będzie realizowało to zadanie we współpracy z MOPS.

Już drugi rok z rzędu, Stowarzyszenie Zupełne Dobro będzie współpracowało z władzami miasta oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej Głównym na rzecz pomocy osobom bezdomnym i potrzebującym. Zadaniem streetworkerów jest pomoc osobom dotkniętym kryzysem bezdomności. Mają oni stały kontakt osobami bezdomnymi przebywającymi na terenie miasta. Rozmawiają z nimi m.in. na temat skutków nadużywania alkoholu, jak również informują o miejscach, w których można uzyskać różnego rodzaju pomoc, np. otrzymać czyste ubrania czy zjeść ciepły posiłek.

W czwartek, wiceprezydent Krystyna Stachowska wręczyła stowarzyszeniu Zupełne Dobro umowę o współpracy na ten rok. 

-Bardzo dziękujemy wam za to, jak podchodzicie do tej pracy. Dzięki wam ludzie z godnością przychodzą po pomoc, nie muszą się już chować i wstydzić. Dziękujemy i prosimy o więcej - zwróciła się do członków Stowarzyszenia Zupełne Dobro Wiceprezydent Stachowska.
I podkreśliła, że praca streetworkera jest niezwykle ciężka, dlatego miasto stara się możliwie najbardziej wspierać takie działania. Na czym konkretnie polega streetworking?

- To spotykanie się z osobami doświadczającymi bezdomności w przestrzeni publicznej. Są to  np. ogródki działkowe, parki, dworzec. To oczywiście miejsca, które również zgłaszają nam mieszkańcy. Oprócz tego, w każdy poniedziałek rozdajemy potrzebującym ciepły posiłek na Placu Ofiar Getta - wymieniła Marzena Lutyńska, Prezes Stowarzyszenia Zupełne Dobro.
Dodała, że stowarzyszenie współpracuje również z ratownikiem medycznym i lekarzami, a także wynajmuje karetkę. Apeluje także do mieszkańców o zgłaszanie zauważonych przypadków do stowarzyszenia, choćby za pośrednictwem numeru 734 156 953.

Od lutego do lipca 2022 roku, streeetworkerzy ze stowarzyszenia Zupełne Dobro poświęcili łącznie ponad 1150 godzin na pomoc potrzebującym. Członkowie stowarzyszenia byli w tym czasie w kontakcie z 54 osobami w znajdującymi się w sytuacji bezdomności ulicznej, tj. przebywającymi w rejonie Dworca PKP w Rzeszowie oraz oraz w niemieszkalnych miejscach na terenie miasta, takich jak np. ogródki działkowe czy pustostany. 30 osobom udzielono pomocy medycznej, niektórym wielokrotnie.

Oprócz streetworkingu, Stowarzyszenie Zupełne Dobro realizuje również kilka innych projektów, mających na celu wsparcie osób będących w kryzysie bezdomności, takich jak: Zupa na placu, Foodsharing i Magazyn Ciepła. Stworzyli również "Rzeszowski przewodnik po miejscach pomocy", zawierający zbiór informacji i miejsc, w których można uzyskać pomoc, m.in. dotyczące tego gdzie zjeść, gdzie spać lub gdzie się leczyć.  Publikacja zawiera również wskazówki dla tych, którzy chcą pomóc, ale nie wiedzą jak.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli ...

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców - Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drug...

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przej...

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta - Aktualności Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rze...

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego - Aktualności Rzeszów

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. dr hab. n. med. Adam Reich został nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Czteroletnia kadencję rozpocznie 1 wrześn...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: