Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

W weekend w Rzeszowie nie było tłumów ludzi, okrzyków, transparentów czy blokady dróg – jednak wbrew pozorom protest trwał, ale w nieco innej formie. W sobotę i w niedzielę protestujący w sposób symboliczny wyrażali swój sprzeciw wobec orzeczeniu TK ws. aborcji.

Organizatorzy weekendowej akcji zachęcali do zapalenia zniczy oraz przynoszenia chryzantem pod Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Znicze oraz kwiaty pojawiły się również pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

Dziś jednak protest odbędzie się w tradycyjnej formie. Spotkanie przeciwników orzeczenia TK odbędzie się o godz. 17:00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Podobnie jak w dniach poprzednich, zmotoryzowani będą robili „kółeczka”  pomiędzy rondem Dmowskiego, a rondem Pakosława, natomiast piesi będą protestować pod pomnikiem, a następnie przemaszerują ulicami Rzeszowa.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Rzeszów

Jeszcze więcej zieleni w Rzeszowie. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów

RZESZÓW. Ponad 220 drzew i ponad 1100  krzewów zostanie posadzonych przy rzeszowskich szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury.

Rzeszów

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5...

Rzeszów

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

RZESZÓW. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Rzeszów

MPWiK realizuje dużą inwestycję w północno-zachodniej części Rzeszowa

RZESZÓW. Chodzi o nową sieć kanalizacji sanitarnej.

Rzeszów

W weekend kiermasz "Solidarni z Ukrainą" w Millenium Hall

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend przed kawiarnią Love Bar na parterze Millenium Hall w związku z świętami na Ukrainie odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na fundację Come Back Alive.

Rzeszów

Dzień Otwarty Game Over Cycles. W programie m.in. jazdy testowe, wystawa starych aut i premiera GOC Wear

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, w salonach firmy Game Over Cycles (GOC)  przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędzie się Dzień Otwarty.

Rzeszów

W sobotę sprint rowerowy w Rzeszowie. Zamkną fragment ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Ulica Hetmańska na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Lenartowicza będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Reklama