Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

Dodano:

fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.  ​Oba pojazdy mają być dostarczone jednostką najpóźniej jesienią.

Strażacy z OSP Zalesie otrzymają lekki pojazd wyposażony w sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Poza wężami i drabinami będą to także m.in. kamera termowizyjna, zestaw elektronarzędzi oraz ubiory ochronne, aparaty ochrony dróg oddechowych i hełmy bojowe wyposażone w latarki. Przetarg na zakup samochodu został już ogłoszony. 

Podobny wóz trafi do strażaków z OSP Przybyszówka. - Dysponujemy dwoma pojazdami. Średni został już wymieniony, natomiast lekki, którego używamy ma już 32 lata. To na miejsce tego drugiego zostanie kupiony nowy – mówi Arkadiusz Bartosik z OSP Przybyszówka. Przetarg na zakup samochodu zostanie ogłoszony lada dzień. Koszt pojazdu to około 110 tys.. Większość porzebnych środków strażacy otrzymali od sponsorów. Brakującą kwotę dołoży miasto.
Reklama
- Służba strażaków ochotników jest dla miasta bardzo ważna. Tam, gdzie działają ich jednostki, mieszkańcy czują się jeszcze bezpieczniej. OSP wspomaga nas w rozmaitych sytuacjach kryzysowych, nie tylko gasząc pożary, czy walcząc ze skutkami powodzi. Chociażby ostatnio strażacy z naszych jednostek brali aktywny udział w akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jestem im za to bardzo wdzięczny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  

Oba pojazdy mają być dostarczone jednostką najpóźniej jesienią.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Projekt konstytucji przestrzennej Rzeszowa gotowy

RZESZÓW. 27 maja zostanie on wyłożony do publicznych konsultacji.

Rzeszów

Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw

RZESZÓW. Nowy plac zabaw na osiedlu Staroniwa, będzie pełnił funkcję nie tylko rozrywkową, ale również edukacyjną.

Rzeszów

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się dziś na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8.

Rzeszów

Podpisano umowę na projekt nowego wiaduktu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wiadukt połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej.

Rzeszów

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 21 maja w centrum Rzeszowa powstanie miasteczko nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ekip naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów i animatorów pokazów z całej Polski.

Rzeszów

Czołowi triathloniści przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W pierwszy weekend czerwca odbędzie się czwarta edycja „Triathlon Rzeszów”. W rywalizacji weźmie udział około 700 zawodników.

Rzeszów

W rzeszowskim ratuszu gościli przedstawiciele Międzyparlamentarnej Rady NATO-Ukraina

RZESZÓW. Rozmawiano o pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz obecności wojsk w Rzeszowie i okolicach.

Rzeszów

Pijany kierowca przewrócił ciężarówkę i uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile. 

Reklama