Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

Dodano: 03.06.2022 r.

fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.  ​Oba pojazdy mają być dostarczone jednostką najpóźniej jesienią.

Strażacy z OSP Zalesie otrzymają lekki pojazd wyposażony w sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Poza wężami i drabinami będą to także m.in. kamera termowizyjna, zestaw elektronarzędzi oraz ubiory ochronne, aparaty ochrony dróg oddechowych i hełmy bojowe wyposażone w latarki. Przetarg na zakup samochodu został już ogłoszony. 

Podobny wóz trafi do strażaków z OSP Przybyszówka. - Dysponujemy dwoma pojazdami. Średni został już wymieniony, natomiast lekki, którego używamy ma już 32 lata. To na miejsce tego drugiego zostanie kupiony nowy – mówi Arkadiusz Bartosik z OSP Przybyszówka. Przetarg na zakup samochodu zostanie ogłoszony lada dzień. Koszt pojazdu to około 110 tys.. Większość porzebnych środków strażacy otrzymali od sponsorów. Brakującą kwotę dołoży miasto.
Reklama
- Służba strażaków ochotników jest dla miasta bardzo ważna. Tam, gdzie działają ich jednostki, mieszkańcy czują się jeszcze bezpieczniej. OSP wspomaga nas w rozmaitych sytuacjach kryzysowych, nie tylko gasząc pożary, czy walcząc ze skutkami powodzi. Chociażby ostatnio strażacy z naszych jednostek brali aktywny udział w akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jestem im za to bardzo wdzięczny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  

Oba pojazdy mają być dostarczone jednostką najpóźniej jesienią.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwoje mieszkańców Rzeszowa oszukanych metodą "na policjanta"

RZESZÓW. 80-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta – mieszkańcy Rzeszowa -  padli ofiarą oszustów. Policjanci apelują o rozwagę.

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na pandemię, obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały skromniejszy charakter.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona oświetlenie świąteczne Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę świątecznego oświetlenia w Rzeszowie.

Rzeszów

Czołowe zderzenie w gminie Trzebownisko. Nie żyje 51-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w Łące. W zderzeniu nissana z citroenem, poważnie ranna została kierująca nissanem. Niestety kobieta zmarła w szpitalu.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem. Pieszy potrącony przez dwa auta

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj w nocy w Nowym Borku. 40-letni pieszy został potrącony przez dwa samochody. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

15-latek potrącony na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. 15-letni chłopak został potrącony na przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej. Ranny nastolatek trafił do szpitala. Sprawcy potrącenia zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Od 9 listopada zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładach kilku linii autobusowych.

Reklama