Rzeszów - Czwartek, 21.05.2026
Reklama

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

Dodano: 03.06.2022 r.

fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.  ​Oba pojazdy mają być dostarczone jednostką najpóźniej jesienią.

Strażacy z OSP Zalesie otrzymają lekki pojazd wyposażony w sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Poza wężami i drabinami będą to także m.in. kamera termowizyjna, zestaw elektronarzędzi oraz ubiory ochronne, aparaty ochrony dróg oddechowych i hełmy bojowe wyposażone w latarki. Przetarg na zakup samochodu został już ogłoszony. 

Podobny wóz trafi do strażaków z OSP Przybyszówka. - Dysponujemy dwoma pojazdami. Średni został już wymieniony, natomiast lekki, którego używamy ma już 32 lata. To na miejsce tego drugiego zostanie kupiony nowy – mówi Arkadiusz Bartosik z OSP Przybyszówka. Przetarg na zakup samochodu zostanie ogłoszony lada dzień. Koszt pojazdu to około 110 tys.. Większość porzebnych środków strażacy otrzymali od sponsorów. Brakującą kwotę dołoży miasto.
Reklama
- Służba strażaków ochotników jest dla miasta bardzo ważna. Tam, gdzie działają ich jednostki, mieszkańcy czują się jeszcze bezpieczniej. OSP wspomaga nas w rozmaitych sytuacjach kryzysowych, nie tylko gasząc pożary, czy walcząc ze skutkami powodzi. Chociażby ostatnio strażacy z naszych jednostek brali aktywny udział w akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jestem im za to bardzo wdzięczny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  

Oba pojazdy mają być dostarczone jednostką najpóźniej jesienią.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz rondo Kuronia do rozbudowy

RZESZÓW. Miasto zamierza rozbudować skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz przekształcić rondo Kuronia w turbinowe. Przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje obydwie inwestycje już trwa. Inwestycja ma na celu poprawę płynności ruchu...

Rzeszów

W niedzielę Półmaraton Rzeszowski. Będą utrudnienia w ruchu [TRASA]

RZESZÓW. Aż 2,5 tysiąca osób pobiegnie w 19. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Będą to zawodnicy zarówno z Rzeszowa, jak również z innych polskich miast oraz z zagranicy.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dąbrowskiego. 33-letnia kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 33-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód osobowy, którym kierował 62-latek. Piesza trafiła do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowska Straż Miejska rozpoczyna znakowanie rowerów

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Rzeszów

7 firm zainteresowanych budową połączenia ul. Wołyńskiej z Potokową

RZESZÓW. Wiosną poznamy wykonawcę drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło 7 firm.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa zgłosili 173 projekty w RBO

RZESZÓW. Minął termin składania projektów do najnowszej edycji RBO. Rzeszowianie złożyli aż 173 projekty inwestycji i działań społecznych, kulturalnych i sportowych.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak będą kursować autobusy?

RZESZÓW. W okresie Świąt Wielkanocnych 2026 mieszkańcy Rzeszowa muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady jazdy będą dostosowane do dni świątecznych oraz przerwy w nauce szkolnej.

Reklama