Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

Dodano: 28.12.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Na początku grudnia Straż Miejska w Rzeszowie kupiła pierwsze urządzenie rozruchowe, które pozwala szybko uruchomić silnik w aucie z rozładowanym akumulatorem. Strażnicy wykorzystują je nie tylko na własny użytek, ale również pomagając mieszkańcom Rzeszowa. Do tej pory z ich pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób.

- Szczególnie w tak niskich temperaturach akumulator potrafi się szybko rozładować. W takiej sytuacji wystarczy do nas zadzwonić, a my na miejsce wysyłamy patrol z urządzeniem i uruchamiamy auto. W ciągu kilkunastu dni takich zgłoszeń mieliśmy już kilkadziesiąt - mówi Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.
Reklama
Tuż przed świętami, strażnicy otrzymali kolejne urządzenie rozruchowe. To nowe NOCO BOOST GBX75, ufundowane przez firmę z Dębicy, która produkuje takie urządzenia.  

- Okazuje się, że amerykańska centrala producenta tych urządzeń dowiedziała się o naszej akcji z mediów. Na tej podstawie zdecydowali się ufundować nam drugie urządzenie. Bardzo dziękujemy, dzięki temu będziemy mogli skuteczniej pomagać kierowcom - mówi Marek Kruk.

O pomoc w rozruchu silnika można poprosić strażników dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 17 875 46 70.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiany w funkcjonowaniu fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę rzeszowska fontanna multimedialna będzie pracować w zmienionym trybie. Nie będą odbywać się pokazy dzienne i wieczorne.

Rzeszów

Rzeszowska Plaza planuje wprowadzić system parkingowy

RZESZÓW. Od kilku dni, na terenie jednego z największych hipermarketów w Rzeszowie – E. Leclerc – obowiązuje system parkingowy. Podobne rozwiązanie ma być wprowadzone już wkrótce na sąsiednim parkingu należącym do CH...

Rzeszów

Pijani jechali do szpitala odebrać krewnego. Kierowca miał 3 promile

RZESZÓW. 36-letni kierowca i jego 59-letnia pasażerka, będąc pod wpływem alkoholu, wybrali się do szpitala odebrać swojego krewnego. Zamiast do placówki medycznej, trafili do izby wytrzeźwień. Dodatkowo okazało się, że 36-latek nie...

Rzeszów

Finał Rowerowego Maja. W akcji wzięło udział ponad 7 tys. uczniów i przedszkolaków

RZESZÓW. W finale około 750 cyklistów wyruszyło na około 16-kilometrową przejażdżkę ulicami miasta.

Rzeszów

Wisłokostrada. Trwa budowa dwóch mostów i estakady [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wykonawca Wisłokostrady realizuje prace przy budowie dwóch nowych mostów oraz dwujezdniowej estakady, która przebiegać będzie nad linią kolejową Kraków-Medyka.

Rzeszów

Wypadek na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Piesza zderzyła się z motocyklistą

RZESZÓW. 27-letnia kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Nadchodzą upały. IMGW wydało ostrzeżenie dla Podkarpacia

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 37 stopni Celsjusza.

Rzeszów

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną czterech wypadków w Rzeszowie

RZESZÓW. Cztery wypadki odnotowali rzeszowscy policjanci podczas minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Przyczyną wszystkich zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa.

Reklama