Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

Dodano: 28.12.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Na początku grudnia Straż Miejska w Rzeszowie kupiła pierwsze urządzenie rozruchowe, które pozwala szybko uruchomić silnik w aucie z rozładowanym akumulatorem. Strażnicy wykorzystują je nie tylko na własny użytek, ale również pomagając mieszkańcom Rzeszowa. Do tej pory z ich pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób.

- Szczególnie w tak niskich temperaturach akumulator potrafi się szybko rozładować. W takiej sytuacji wystarczy do nas zadzwonić, a my na miejsce wysyłamy patrol z urządzeniem i uruchamiamy auto. W ciągu kilkunastu dni takich zgłoszeń mieliśmy już kilkadziesiąt - mówi Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.
Reklama
Tuż przed świętami, strażnicy otrzymali kolejne urządzenie rozruchowe. To nowe NOCO BOOST GBX75, ufundowane przez firmę z Dębicy, która produkuje takie urządzenia.  

- Okazuje się, że amerykańska centrala producenta tych urządzeń dowiedziała się o naszej akcji z mediów. Na tej podstawie zdecydowali się ufundować nam drugie urządzenie. Bardzo dziękujemy, dzięki temu będziemy mogli skuteczniej pomagać kierowcom - mówi Marek Kruk.

O pomoc w rozruchu silnika można poprosić strażników dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 17 875 46 70.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Profesorowie UR wśród najbardziej wpływowych osób w medycynie

RZESZÓW. Portal medyczny Puls Medycyny opublikował wyniki prestiżowego rankingu „Listy Stu”, czyli najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2023 roku. W gronie laureatów znaleźli się profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu...

Rzeszów

Rzeszów. Ponad 300 tys. zł na opiekę wytchnieniową

RZESZÓW. 310,8 tys. zł otrzymało miasto Rzeszów na realizację programu „opieka wytchnieniowa” skierowanego do członków rodzin lub opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi z orzeczeniami oraz osobami z orzeczeniami o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Rzeszów

ZTM otwiera nowy Punkt Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Od 19 marca zacznie działać nowy Punkt Obsługi Podróżnego ZTM Rzeszów zlokalizowany w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall. Przestanie natomiast  funkcjonować stanowisko ZTM w CH Plaza.

Rzeszów

Samolot z kamerą termowizyjną będzie latał nad Rzeszowem. Zbada sieć ciepłowniczą

RZESZÓW. W nocy z czwartku na piątek (7 / 8 marca) przeprowadzone zostaną lotnicze badania rzeszowskiej sieci ciepłowniczej. Nad miastem będzie latał samolot wyposażony w kamerę termowizyjną.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Ile jeszcze potrwa przebudowa budynku dworca PKP?

RZESZÓW. Konieczność wykonania nieprzewidzianych wcześniej robót przy konstrukcji budynku dworca Rzeszów Główny oraz dodatkowych wynikających z prowadzonych prac archeologicznych, znacznie opóźniła zakończenie inwestycji, która stanowi jedną z trzech elementów składających się na...

Rzeszów

Większy komfort pacjentek szpitala przy ul. Szopena. Nowa porodówka otwarta [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 5 marca 2024 r. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie wznawia przyjęcia pacjentek, które chcą urodzić tu dziecko.

Rzeszów

Na osiedlu Drabinianka powstanie mini park z placem zabaw [WIZUALIZACJE]

RZESZOW. Zielona strefa wypoczynku pn. Arkadia powstanie w sąsiedztwie szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Świeżo upieczona kierująca wjechała w ogrodzenie. Kobieta trafiła do szpitala

TRZCIANA. 18-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Kierująca trafiła do szpitala. Jak ustaliła policja, 18-latka otrzymała prawo jazdy zaledwie kilka tygodni temu.

Reklama