Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

Dodano: 11.01.2021 r.

fot. K. Kuszek / Materiały prasowe
fot. K. Kuszek / Materiały prasowe
RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Każdego roku w grudniu studenci działający w Samorządzie Studenckim Politechniki Rzeszowskiej organizują akcję charytatywną Studenckie Mikołajki. W tym roku studenci postanowili wesprzeć pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, w którym mieszka 52 przewlekle somatycznie chorych podopiecznych. W listopadzie 2020 r. dyrektor DPS-u Agnieszka Markowicz przekazała organizatorom akcji indywidualne prośby mieszkańców placówki.

Dzięki zebranym funduszom od firm i ludzi dobrej woli, pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej udało się spełnić marzenia mieszkańców DPS-u w Nowej Dębie. Firma Sylveco produkująca naturalne kosmetyki przekazała dla pensjonariuszy paczkę ze swoimi produktami. Z kolei racownicy rzeszowskiej firmy Deloitte zakupili wszystkie rzeczy z listy i przygotowali paczki dla każdego pensjonariusza. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej za zebrane środki zakupił dla każdego mieszkańca komplet ręczników, koce, piżamy, kapcie, a także artykuły higieniczne oraz żywność.
Reklama
22 grudnia ub.r. przedstawiciele Samorządu Studenckiego PRz przekazali dyrekcji DPS-u świąteczne upominki, wśród których znalazły się dodatkowo kuchenki mikrofalowe, czajniki i radia.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

410 tys. zł na odnowę rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto Rzeszów przeznaczy 410 tys. zł na wsparcie prac konserwatorskich i remontowych przy zabytkach wpisanych do rejestru. Nabór wniosków potrwa od 1 do 28 lutego 2026 roku.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce bardzo dobrze oceniane przez pasażerów

RZESZÓW. Portal Fly4free opublikował najnowszy, trzeci już ranking najbardziej lubianych przez pasażerów lotnisk w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazł się w ścisłej czołówce.

Rzeszów

W piątek kolejny dzień darmowej komunikacji w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu , komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.

Rzeszów

Fatalna jakość powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie 3 stopnia

RZESZÓW. W dniu 22 stycznia 2026 r. Wojewódzkie Centrum Zarządza Kryzysowego wprowadziło 3 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8:00 do godz. 24:00.

Rzeszów

60-latek wyzywał burmistrza Głogowa Młp. i groził pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 60-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za znieważenie urzędniczki oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, któremu dodatkowo groził pozbawieniem życia. 60-latek był pijany.

Rzeszów

Trwa rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Inwestycja ma być gotowa pod koniec maja

RZESZÓW. Firma Texom kontynuuje prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Rzeszowie. Widoczna jest już nowa część szkoły. Postęp robót widać również w pozostałych budynkach. Inwestycja o wartości blisko 20 mln...

Rzeszów

W środę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę, 21 stycznia 2026 r. mieszkańcy i przyjezdni będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji w Rzeszowie. Miasto wprowadza darmowe przejazdy autobusami MPK ze względu na złą jakość powietrza jaka prognozowana...

Rzeszów

Kilkuset wolontariuszy WOŚP wyjdzie na ulice Rzeszowa. Wielki finał już w niedzielę

RZESZÓW. 280 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zbierać w Rzeszowie pieniądze na diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. 34. Finał WOŚP odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 25...

Reklama