Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Stworzenie basenów solankowych zagrożone?

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Koncepcja utworzenia basenów solankowych w Rzeszowie znalazła się w budżecie na 2019 rok. Dokumentacja projektowa jest już gotowa, jednak inwestycja koniec końców może nie dość do skutku.

Powodem, przez który inwestycja związana ze stworzeniem basenów solankowych przy ul. Rycerskiej, może nie dojść do skutku są roszczenia rodziny Jędrzejowiczów w sprawie odzyskania utraconych terenów.

Rodzina Jędrzejewiczów złożyła  w 2002 roku u wojewody podkarpackiego wniosek o zwrot majątku przy ul. Rycerskiej. Wiemy na pewno, że wniosek dotyczy terenów, na których znajduje się park oraz Pałac. Wnioskodawca wniosku zmarł, jednak do Ratusza trafiło pismo o wstrzymanie prac na terenie parku.
Reklama
W związku z całym zamieszaniem wstrzymano remont parku przy ul. Rycerskiej, ponadto Ratusz skierował pismo do Urzędu Wojewódzkiego, prosząc o wyjaśnienie jakich dokładnie terenów dotyczą roszczeniu i czy aby nie uwzględniają terenów na jakich docelowo miałyby się znaleźć baseny solankowe.

„Wystąpiliśmy do Urzędu Wojewódzkiego z zapytaniem czy roszczenia rodziny Jędrzejowiczów również dotyczą basenów. Czekamy na odpowiedź” – informuje Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

Docelowo baseny solankowe mają funkcjonować na terenie Szpitala Miejskiego w zakładzie wodolecznictwa i rehabilitacji.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W nowych podstrefach strefy płatnego parkowania będzie 87 parkometrów

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która dostarczy 87 nowych parkometrów. Znajdą się na os. Grota-Roweckiego oraz 1000-lecia.

Rzeszów

Ulice Rycerską czeka remont

RZESZÓW. Miasto znalazło wykonawcę dla remontu ul. Rycerskiej. Droga powinna zostać wyremontowana w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Rzeszów

Sesja Rady Miasta bez udziału publiczności

RZESZÓW. Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się na zmienionych zasadach. Media zostały poproszone o śledzenie jej przebiegu w Internecie.

Rzeszów

Miejski Zarząd Żłobków zamyka się przed petentami

RZESZÓW. Miejski Zarząd Żłobków nie obsługuje rekrutacji metodą face to face. Petenci są zobligowani do wybrania drogi elektronicznej.

Rzeszów

Urzędnicy zrobią zakupy dla osób starszych i samotnych objętych kwarantanną

RZESZÓW. Osoby starsze i samotne, które zostały objęte kwarantanną, mogą liczyć na pomoc pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa w zrobieniu zakupów.

Rzeszów

Darmowa strefa płatnego parkowania w Rzeszowie do odwołania

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Rzeszów

Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 19 marca 2020 r. rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Konsultacje będą trwały do 22 marca 2020 r.

Reklama