Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Światowej klasy architekt i urbanista w Rzeszowie. Opowie o projekcie dzielnicy Future Park

Dodano: 14.10.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Winy Maas – światowej klasy holenderski architekt i urbanista – wygłosi w Rzeszowie wykład poświęcony swojej wizji miast przyszłości oraz projektowi Future Park – nowej, 50-hektarowej dzielnicy Rzeszowa.

Winy Maas przyjedzie do stolicy Podkarpacia na zaproszenie TKHolding – pracowni, która na zlecenie Urzędu Miasta Rzeszowa przygotowuje dokumentację budowy aquaparku na rzeszowskim Staromieściu.

Na tym samym osiedlu, na terenach o powierzchni 50 hektarów, ma powstać Future Park – nowoczesna przestrzeń mieszkalna, rekreacyjna, edukacyjna i społeczna, zaprojektowana w duchu idei „15-minutowego miasta”. Założenia Future Parku TKHolding opracowuje wspólnie z Vinym Maasem.

Podczas wykładu architekt opowie o nowoczesnej urbanistyce, zrównoważonej architekturze oraz o projekcie Future Park.

Spotkanie z Winym Maasem odbędzie się we wtorek, 14 października, o godz. 19:00 w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12 (aula V).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Obowiązują zapisy na stronie: tkholding.pl/eventy

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie ogród botaniczny

RZESZÓW. Na wzgórzach osiedla Zalesie powstanie nowa, zielona atrakcja – ogród botaniczny. Jego pierwszym elementem będzie park dendrologiczny.

Rzeszów

Tragiczne zdarzenie w Brzezówce. Nie żyje 47-letni mężczyzna

RZESZÓW. Trwa ustalenie okoliczności śmierci 47-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

W piątek przejazd hulajnóg przez Rzeszów. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W piątek (21.07) w Rzeszowie odbędzie się Pierwszy Międzynarodowy Zlot Hulajnóg. Hulajnogiści i hulajnogistki przejadą głównymi ulicami miasta. Miejscami mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Wydarzenie organizuje Rzeszowska Masa Krytyczna i...

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna edycja Street Food Festival. Przez trzy dni będziecie mogli posmakować kuchni z różnych stron świata. W programie również muzyka na żywo, zabawy dla dzieci oraz pokaz kulinarny.

Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. Wkrótce układanie nawierzchni

RZESZÓW. Trwa przebudowa rzeszowskiego odcinka ul. Warszawskiej. W najbliższych dniach firma Strabag rozpocznie układanie warstw nowej nawierzchni. 

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Dynowie. Kierujący quadem uderzył w drzewo

RZESZÓW. 62-latek kierujący quadem najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski na rok 2024. Ostatnie dni na zgłoszenie projektu

RZESZÓW. Do piątku, 21 lipca br. można zgłaszać projekty do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem pula pieniędzy przeznaczona na realizację zadań wynosi 9,4 mln zł.

Reklama