Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godzinie 11:00 w budynku Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia. Poza licznymi atrakcjami, na uczestników wydarzenia czekać będzie smaczny tort.

Jak co roku, z okazji Światowego Dnia Wcześniaka Szpital Specjalistyczny Pro-Familia organizuje specjalne spotkanie, na które zaprasza wszystkie dzieci urodzone przedwcześnie wraz z rodzicami. Z tej okazji personel oddziału neonatologicznego przygotował mnóstwo atrakcji – dla rodziców warsztaty edukacyjne, a dla dzieci liczne gry i zabawy z konkursami.

„Przez ponad 8 lat funkcjonowania naszego szpitala na Oddziale Neonatologicznym z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka hospitalizowaliśmy blisko 5 tysięcy maluszków w stanach zagrożenia życia. Urodzonych w naszym szpitalu, ale także przywiezionych do nas na leczenie z innych szpitali z całego województwa. Najmniejszy z naszych wcześniaków ważył mniej niż 500 g” – tłumaczy Dorota Sopylak, oddziałowa Oddziału Neonatologicznego w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia.
Reklama
Na uczestników spotkania czekają liczne atrakcje: Szkoła dla Rodziców Wcześniaków – czyli spotkania z lekarzami i m.in. gry, konkursy i zabawy. Nie zabraknie też pamiątkowej sesji zdjęciowej, której efekty zostaną umieszczone w specjalnej księdze przygotowanej na tą okazję. Spotkanie odbędzie się 16 listopada w godzinach od 11:00 do 13:00  w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia. Nie zabraknie też słodkiego tortu dla wszystkich uczestników.

„Te najmniejsze maluchy spędzają na naszym oddziale nawet cztery miesiące. Gdy po tym okresie wychodzą do domu, jesteśmy już całkiem zgraną rodziną. Światowy Dzień Wcześniaka to idealna okazja do spotkania i spędzenia wspólnie tego wyjątkowego dnia, dlatego zapraszamy wszystkich wcześniaków wraz z rodzicami” – dodaje Dorota Sopylak. Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest na całym świecie 17 listopada.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znaleziono zwłoki 70-latka. Prokuratura: „Mamy do czynienia najprawdopodobniej z zabójstwem”

GŁOGÓW MŁP. Niewykluczone, że do śmierci 70-latka mogły przyczynić się osoby trzecie.

Rzeszów

Malują usta na różowo, by walczyć z rakiem. Już niebawem Pink Lips Project

RZESZÓW. Kobiety będą miały szansę uczestniczyć w evencie profilaktyczno-edukacyjnym organizowanym w Galerii Rzeszów 25 stycznia w godzinach 12:00-16:00.

Rzeszów

Wzrosną ceny za odbiór śmieci w Rzeszowie. W środę sesja nadzwyczajna

RZESZÓW. Radni w środę zajmą się m.in. projektem uchwały ustalającym nowy cennik za odbiór odpadów.

Rzeszów

10 mln za żłobek i przedszkole na os. Przybyszówka

RZESZÓW. Placówka zdolna będzie pomieścić nawet 353 dzieci.

Rzeszów

Policja rozdaje „bilety lotnicze” dla poszukiwanych osób

RZESZÓW. Rzeszowska policja przygotowała „bilet lotniczy” na lot linii „Police Airlines”.

Rzeszów

Porażka Asseco w Suwałkach

RZESZÓW. Spotkanie w Suwałkach rozpoczęło się zupełnie inaczej niż pierwszy mecz tych drużyn w Rzeszowie. 

Rzeszów

Trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego informuje, że trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Rzeszów

Rzeszowscy radni już niebawem dostaną tablety. Najpierw jednak przejdą szkolenie

RZESZÓW. 36 tys. zł - taką kwotę wydał ratusz na tablety dla radnych miasta.

Reklama